LM: świetny początek Lewandowskiego. Polak szybki jak nigdy

Zaledwie 10 minut potrzebował Robert Lewandowski, by zdobyć swojego pierwszego gola w Lidze Mistrzów 2018/19. Polak tak szybko trafił w wyjazdowym spotkaniu grupowym przeciwko Benfice Lizbona (2:0). To jego osobisty rekord.

Kuba Cimoszko
Jardel i Robert Lewandowski Getty Images / Octavio Passos / Na zdjęciu: Jardel i Robert Lewandowski
 Robert Lewandowski fenomenalnie wszedł w rozgrywki tegorocznej edycji Champions League. Kapitan reprezentacji Polski już w 10. minucie otworzył wynik środowego spotkania z Benfiką. Bayern ostatecznie wygrał 2:0, a nasz napastnik ustanowił nowy osobisty rekord.

To było bowiem najszybsze "bramkowe otwarcie" 30-latka w historii jego występów w LM. Dotychczas najlepszym wynikiem pozostawało jego trafienie sprzed roku - po 12 minutach inauguracyjnego pojedynku edycji 2017/18 z Anderlechtem (3:0).