Serie A: ACF Fiorentina rozmontowała Thiago Cionka i spółkę

ACF Fiorentina wygrała 3:0 ze SPAL-em. Drużyna Thiago Cionka straciła trzy razy więcej goli niż we wcześniejszych czterech meczach. Bartłomiej Drągowski wrócił na ławkę rezerwowych.

piłkarze ACF Fiorentina Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: piłkarze ACF Fiorentina
Oba kluby zaskoczyły pozytywnie na początku sezonu. Zamiast licytować się, która drużyna jest większą rewelacją rozgrywek, stoczyły bezpośredni pojedynek. Ponadto do poprawienia miały wrażenie z poprzedniego sezonu, w którym mecze ACF Fiorentina z beniaminkiem nie były porywającymi widowiskami. W Ferrarze było 1:1, a we Florencji bezbramkowo.

Domena Violi to ofensywa. Strzeliła we wcześniejszych meczach osiem goli. Atutem SPAL-u była obrona. Przez 360 minut Thiago Cionek i spółka pozwolili sobie na stratę zaledwie jednej bramki. To podpowiadało jak może wyglądać pojedynek na Stadio Artemio Franchi.

Do przodu parli gospodarze, a siła ich ataków okazała się zbyt duża, żeby SPAL ponownie zachował czyste konto. W pierwszej połowie drużyna Cionka straciła dwa gole, czyli dwa razy więcej niż w czterech wcześniejszych meczach. W 19. minucie Marko Pjaca dał Fiorentinie prowadzenie, a dziesięć minut później podwoił przewagę Nikola Milenković.

Do bramki Fiorentiny powrócił Alban Lafont. W tej sytuacji Bartłomiej Drągowski usiadł na ławce rezerwowych. W 31. minucie Francuz interweniował po strzale Mirko Antenucciego. W 50. minucie Lafont zachował się dobrze w pojedynku z Andreą Petagną. Odpowiedzią gospodarzy na ten zryw przeciwnika była bramka na 3:0 Federico Chiesy w 56. minucie. Reprezentant Włoch przymierzył tak dokładnie, że Alfred Gomis tylko obserwował jak futbolówka ląduje w sieci. Wszystko stało się jasne, komplet punktów został we Florencji.

Dwie godziny wcześniej ze zwycięstwa cieszyła się Parma Calcio 1913, która dzięki bramkom Roberto Inglese oraz Gervinho pokonała 2:0 Cagliari Calcio. To druga wygrana beniaminka z rzędu. Spośród nowicjuszy w elicie były triumfator Pucharu UEFA prezentuje się najlepiej.