Puchar Polski: wysoka forma faworytów, tylko jedna niespodzianka

W większości wtorkowych meczów I rundy Pucharu Polski górą byli faworyci. Doszło do tylko jednej niespodzianki, a sprawiła ją Pogoń Siedlce.

Szymon Mierzyński
piłkarze Pogoni Siedlce Newspix / JAROSLAW OLSZEWSKI/FOTOPYK / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Siedlce
II-ligowiec wyeliminował występującą klasę wyżej Stal Mielec. Do przerwy nic nie wskazywało na takie rozstrzygnięcie, bo prowadzili podopieczni Artura Skowronka. Druga połowa należała jednak do gospodarzy, którzy po golach Mateusza Bochnaka oraz Adama Mójty zwyciężyli 2:1.

W pozostałych parach triumfowały zespoły wyżej notowane. Awans wywalczyły: Lech Poznań, Arka Gdynia, Wisła Płock, Stomil Olsztyn, Legia Warszawa, Odra Opole i Chrobry Głogów.

Ekipa z Dolnego Śląska wygrała najefektowniej, bo aż 8:0. Nie miała jednak trudnego zadania, bo jej przeciwnikiem była IV-ligowa Polonia Głubczyce.

Bardzo słabo wypadł Ruch Chorzów, który w starciu z Odrą Opole nie był wprawdzie faworytem, lecz porażka 1:5 jest dla niego bolesna.

WYNIKI WTORKOWYCH MECZÓW I RUNDY PUCHARU POLSKI:

ŁKS Łódź (Fortuna I liga) - Lech Poznań (Lotto Ekstraklasa) 0:1 (0:0, 0:0, 0:0)
0:1 - Joao Amaral 120'

Śląsk Świętochłowice (IV liga) - Arka Gdynia (Lotto Ekstraklasa) 0:3 (0:3)
0:1 - Nabil Aankour 27'
0:2 - Marcus Vinicius 33'
0:3 - Rafał Siemaszko 39'

Siarka Tarnobrzeg (II liga) - Wisła Płock (Lotto Ekstraklasa) 1:4 (0:1)
0:1 - Karol Angielski 10'
0:2 - Alan Uryga 54'
0:3 - Semir Stilić (k.) 62'
1:3 - Krzysztof Ropski 63'
1:4 - Damian Szymański 65'

Gryf Wejherowo (II liga) - Stomil Olsztyn (Fortuna I liga) 1:3 (0:3)
0:1 - Tomasz Zając 31'
0:2 - Łukasz Sołowiej 36'
0:3 - Tomasz Zając 43'
1:3 - Krzysztof Wicki (k.) 57'

Polonia Głubczyce (IV liga) - Chrobry Głogów (Fortuna I liga) 0:8 (0:4)
0:8 - Jakub Bach 83'

Chojniczanka Chojnice (Fortuna I liga) - Legia Warszawa (Lotto Ekstraklasa) 0:1 (0:1)
0:1 - Michał Pazdan 28'

Pogoń Siedlce (II liga) - Stal Mielec (Fortuna I liga) 2:1 (0:1)
0:1 - Grzegorz Kuświk 33'
1:1 - Mateusz Bochnak 70'
2:1 - Adam Mójta 76'

Ruch Chorzów (II liga) - Odra Opole (Fortuna I liga) 1:5 (1:2)
0:1 - Szymon Skrzypczak (k.) 2'
1:1 - Wojciech Kędziora 19'