The Championship: piękny gol Mateusza Klicha, remis Leeds United

Bardzo ładny gol Mateusza Klicha pozwolił Leeds United wywalczyć remis 1:1 w wyjazdowym meczu z Sheffield Wednesday. Drużyna Polaka pozostaje liderem The Championship.

Szymon Mierzyński
Mateusz Klich Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Pawie miały przewagę, jednak w pierwszej połowie były nieskuteczne, a tuż przed przerwą przeżyły szok. To gospodarzom udało się objąć prowadzenie, choć przy strzale Adama Reacha chyba mało kto wierzył w powodzenie. 25-latek huknął z narożnika boiska, trochę od niechcenia, ale wyszło wręcz zjawiskowo. Spadająca piłka odbiła się od wewnętrznej części dalszego słupka i ugrzęzła w siatce. Bailey Peacock-Farrell nie miał kompletnie nic do powiedzenia.

Po przerwie jednak Leeds kontynuowało natarcie i w 54. minucie odrobiło straty. Mateusz Klich nie dorównał wprawdzie zawodnikowi miejscowych, lecz też uderzył przepięknie. To był idealny techniczny "rogal" z dystansu i tym razem niewiele mógł zrobić Cameron Dawson.

Były pomocnik Cracovii trafił po raz czwarty w obecnym sezonie The Championship, a jego zespół wywalczył remis, który na tę chwilę daje mu 1. miejsce w tabeli z przewagą jednego punktu nad Middlesbrough. Ten i większość innych rywali Leeds swój mecz rozegra jednak dopiero w sobotę.

Klich zagrał w pełnym wymiarze i w 73. minucie został ukarany żółtą kartką za bezpardonowy faul na Fernando Forestierim.

Sheffield Wednesday - Leeds United 1:1 (1:0)
1:0 - Adam Reach 45'
1:1 - Mateusz Klich 54'

Czy Leeds United awansuje do Premier League?