Premier Liga: Lokomotiw Moskwa w końcu zwyciężył, Grzegorz Krychowiak wrócił do gry

Lokomotiw Moskwa przerwał serię trzech meczów bez zwycięstwa w Premier Lidze. W sobotę mistrz Rosji pokonał u siebie Achmat Grozny 2:0. Do składu moskiewskiej drużyny wrócił Grzegorz Krychowiak, który grał od początku do końca spotkania.

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak (z lewej) Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak (z lewej)
Zespół z Moskwy w obecnym sezonie zawodzi i przed sobotnim starciem miał na swoim koncie zaledwie 9 punktów wywalczonych w ośmiu meczach. Lokomotiw przystępował do konfrontacji z Achmatem po porażce 3:5 z liderem rozgrywek, Zenitem Sankt Petersburg.

Do składu obrońcy tytułu wrócił Grzegorz Krychowiak, który w ostatniej potyczce pauzował z powodu czerwonej kartki, którą obejrzał w trakcie rywalizacji z Dinamem Moskwa. Natomiast wciąż z powodu kontuzji pachwiny nie może występować na boisku Maciej Rybus.

Lokomotiw Moskwa długo męczył się w konfrontacji z Achmatami, a kibice zgromadzeni na stadionie już zaczęli wątpić, że ich ulubieńcy zdołają wyjść na prowadzenie.

Jednakże podopieczni Jurija Siomina byli tego dnia bardzo cierpliwi i doczekali się swojego pierwszego trafienia w tym meczu dopiero w 81. minucie. Wówczas Manuel Fernandes zdobył bramkę uderzeniem pod poprzeczkę z niespełna 16 metrów.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2:0 dla gospodarzy ustalił Rifat Zhemaletdinow, który zamienił na gola świetne podanie od Aleksieja Miranczuka.