Championship: grali Polacy. 76 minut Kamila Grosickiego

W sobotnich meczach Championship na boiska wyszło kilku Polaków. Z wygranej mógł się cieszyć tylko jeden. Bolton, gdzie występuje Paweł Olkowski, 1:0 pokonał Derby. W barwach Hull City przez 76 minut zagrał Kamil Grosicki.

Michał Piegza
Kamil Grosicki w barwach Hull City Reuters / Ed Sykes / Na zdjęciu: Kamil Grosicki w barwach Hull City
Różnie w sobotnich meczach Championship wiodło się zespołom, w których grają Polacy. Ipswich, gdzie występuje Bartosz Białkowski, zremisował na wyjeździe z Birmingham 2:2. Golkiper całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Przez 76 minut na boisku w meczu Hull City z Middlesbrough przebywał Kamil Grosicki. Polak z placu gry zszedł przy stanie 1:1, wynik do końca spotkania nie uległ zmianie.

Cały mecz w barwach Boltonu rozegrał Paweł Olkowski. Drużyna Polaka w potyczce z Derby County prowadzenie objęła już w 10. minucie i skromną przewagę dowiozła do końcowego gwizdka sędziego. Olkowski w 28. minucie spotkania zobaczył żółtą kartkę.

Zaledwie przez trzy minuty na boisku przebywał broniący barw Queens Park Rangers Paweł Wszołek. Zespół Polaka wysoko, bo 0:3, przegrał na wyjeździe ze Swansea.

Birmingham City - Ipswich Town 2:2 (0:2)
0:1 - Nolan 26'
0:2 - Pennington 41'
1:2 - Jutkiewicz 48'
2:2 - Jutkiewicz 68'

Bolton Wanderers - Derby County 1:0 (1:0)
1:0 - Noone 10'

Hull City - Middlesbrough 1:1 (0:0)