Bundesliga: przełamanie Schalke, cały mecz Kamińskiego, Błaszczykowski na ławce

Schalke 04 Gelsenkirchen odniosło pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Wicemistrz Niemiec pokonał 1.FSV Mainz 1:0. Cały mecz w barwach Fortuny Duesseldorf rozegrał Marcin Kamiński, a Jakub Błaszczykowski był na ławce rezerwowych VfL Wolfsburg.

Łukasz Witczyk
Jakub Błaszczykowski Getty Images / Alexander Scheuber / Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski
Wciąż czekamy na pierwszy w tym sezonie występ Jakuba Błaszczykowskiego w barwach VfL Wolfsburg. Mecz przeciwko Borussii M'gladbach reprezentant Polski rozpoczął na ławce rezerwowych, co i tak jest już sporym progresem, bo wcześniej ani razu nie załapał się do meczowej osiemnastki. VfL zremisowało z Borussią 2:2.

90 minut dla Fortuny Duesseldorf rozegrał za to Marcin Kamiński. Drużyna polskiego obrońcy zawiodła i w starciu beniaminków uległa 1.FC Nuernberg 0:3. Zespół ten podniósł się po klęsce w ostatniej kolejce Bundesligi, kiedy to uległ Borussii Dortmund aż 0:7. Obrońcy Fortuny tego spotkania nie mogą zaliczyć do udanych i w kolejnych spotkaniach muszą zagrać zdecydowanie lepiej.

Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo odniosło Schalke 04 Gelsenkirchen. Wicemistrz Niemiec pokonał 1.FSV Mainz po trafieniu Alessandro Schopfa. Kibice Schalke 04 mają niewiele powodów do zadowolenia. Obecnie zespół z Gelsenkirchen nie przypomina drużyny, która w poprzednim sezonie był czołowym klubem Bundesligi.

Wiele emocji dostarczyło starcie w Stuttgarcie, gdzie miejscowe VfB zmierzyło się z Werderem Brema. Gospodarze w 19. minucie objęli prowadzenie po golu Anastasiosa Donisa. VfB przewagę utrzymywało do 69. minuty, kiedy to fatalny błąd popełnił Ron-Robert Zieler. Po wrzucie z autu bramkarz nie opanował piłki i ta wtoczyła się do siatki. Miejscowi szybko odzyskali jednak prowadzenie po trafieniu Gonzalo Castro.

Z kolei RB Lipsk pokonało na wyjeździe TSG 1899 Hoffenheim 2:1. Bohaterem gości był Yussuf Poulsen, który dwukrotnie pokonał bramkarza gospodarzy. Honorowego gola dla miejscowych zdobył Andrej Kramarić. W doliczonym czasie gry wykorzystał on rzut karny. Dzięki wygranej zespół z Lipska zmniejszył stratę do liderującego Bayernu Monachium do dwóch "oczek".

Wyniki:

1.FC Nuernberg - Fortuna Duesseldorf 3:0 (1:0)
1:0 - Hanno Behrens (k.) 28'
2:0 - Mikael Ishak 64'
3:0 - Federico Palacios 78'

TSG 1899 Hoffenheim - RB Lipsk 1:2 (0:0)
0:1 - Yussuf Poulsen 53'
0:2 - Yussuf Poulsen 73'
1:2 - Andrej Kramaric (k.) 90'
Schalke 04 Gelsenkirchen - 1.FSV Mainz 1:0 (1:0)
1:0 - Alessandro Schopf 11'

VfB Stuttgart - Werder Brema 2:1 (1:0)
1:0 - Anastasios Donis 19'
1:1 - Ron-Robert Zieler (sam.) 69'
2:1 - Gonzalo Castro 75'

VfL Wolfsburg - Borussia M'gladbach 2:2 (1:1)
0:1 - Alassane Plea 7'
1:1 - Renato Steffen 12'
1:2 - Thorgan Hazard 48'
2:2 - Wout Weghorst 59'

Czy Jakub Błaszczykowski wywalczy sobie miejsce w podstawowym składzie VfL Wolfsburg?