LM: pierwsze zwycięstwo Manchesteru City, grzmoty na początku i w końcówce

Manchester City odrodził się po falstarcie. Na początek 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów drużyna Pepa Guardioli wygrała na wyjeździe z TSG 1899 Hoffenheim 2:1. Decydujący gol padł w samej końcówce.

Szymon Mierzyński
piłkarze Manchesteru City PAP/EPA / ARMANDO BABANI / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City
Badanie sił? Nic z tych rzeczy. Burza na Rhein-Neckar-Arenie była krótka, ale nadeszła bardzo szybko. Na samym początku goście przysnęli i kosztowało ich to błyskawiczną utratę gola. Wystarczyło prostopadłe podanie Kerema Demirbaya, po którym Ishak Belfodil wyszedł na czystą pozycję i nie dał szans Edersonowi.

Mistrz Anglii, który w 1. serii sensacyjnie przegrał u siebie z Olympique Lyon (1:2), miał ogromny problem, lecz pozbierał się bardzo szybko i po kilku minutach zdołał wyrównać. Leroy Sane uciekł obrońcom Hoffenheim, przytomnie podał w polu karnym do Sergio Aguero, a argentyński snajper, mimo że był naciskany, trafił do siatki z kilku metrów.

To był dobry, szybki i obfitujący w sytuacje mecz. Gospodarze nie przestraszyli się papierowego faworyta i choć momentami mieli w tyłach problemy, zagrali bez respektu, dzięki czemu przyjemnie się to widowisko oglądało.

W drugiej połowie Obywatele potrafili już jednak zepchnąć rywala do obrony i zacięcie walczyli o pełną pulę. Świetną szansę na objęcie prowadzenia mogli mieć w 73. minucie, ale wtedy Damir Skomina nie podyktował rzutu karnego po ewidentnym faulu Olivera Baumanna na Sane.

Ta pomyłka arbitra nie załamała mistrza Anglii i w samej końcówce udało mu się wyrwać zwycięstwo. Koszmarny błąd popełnił wtedy Stefan Posch , który stracił piłkę na rzecz Davida Silvy i Hiszpan skierował ją do siatki uderzeniem w długi róg.

Manchester City wygrał 2:1 i zdobył pierwsze punkty w bieżącej edycji Ligi Mistrzów. TSG 1899 Hoffenheim póki co pozostaje z jednym "oczkiem" wywalczonym w 1. kolejce w starciu z Szachtarem Donieck (2:2).

TSG 1899 Hoffenheim - Manchester City 1:2 (1:1)
1:0 - Ishak Belfodil 1'
1:1 - Sergio Aguero 7'
1:2 - David Silva 87'

TSG 1899 Hoffenheim: Oliver Baumann - Joshua Brenet, Kevin Akpoguma, Stefan Posch, Pavel Kaderabek, Kerem Demirbay (89' Robin Hack), Justin Hoogma, Florian Grillitsch (82' Leonardo Bittencourt), Joelinton, Adam Szalai (54' Andrej Kramarić), Ishak Belfodil.

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, Vincent Kompany, Nicolas Otamendi (64' John Stones), Aymeric Laporte, David Silva, Fernandinho, Ilkay Gundogan (68' Bernardo Silva), Raheem Sterling (75' Riyad Mahrez), Sergio Aguero, Leroy Sane.

Żółte kartki: Kerem Demirbay (TSG 1899 Hoffenheim), Nicolas Otamendi, Fernandinho, Kyle Walker, Sergio Aguero (Manchester City).

Sędzia: Damir Skomina (Słowenia).