Wymowne noty Lewandowskiego. Polak jednym z najsłabszych na boisku

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / 	Sebastian Widmann / Stringer / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Getty Images / Sebastian Widmann / Stringer / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Niemieckie media przyznały Robertowi Lewandowskiemu bardzo niskie noty. Dziennikarze jednak przyznają, że duża w tym zasługa kolegów, którzy nie pomagali mu na boisku.

Po świetnym początku sezonu pojawiły się pierwsze problemy w zespole Bayernu Monachium. Podopieczni Niko Kovaca najpierw zdobyli jeden punkt w dwóch ostatnich meczach Bundesligi. We wtorek tylko zremisowali z Ajaksem Amsterdam (1:1) w drugiej kolejce Ligi Mistrzów.

Bardzo słabo zaprezentował się Robert Lewandowski. Polak był niewidoczny, ale też często osamotniony na połowie rywali. To sprawiło, że nie był w stanie wypracować sobie sytuacji do strzelenia gola. Niemieckie media uznały go za jednego z najsłabszych w ekipie Bawarczyków.

"Spóźnił się do podania Ribery'ego. Niemal bez akcji w pierwszej połowie, a po przerwie trafił w mur z rzutu wolnego. Wyłączony z gry i blady przez całe spotkanie" - pisze "Abendzeitung", który dał mu notę 5 (w skali 1-6, gdzie 1 to ocena najwyższa, a 6 najniższa).

Dziennikarze jednak przyznają, że nie można za wszystko obwiniać "Lewego". Słaby występ w dużej mierze wynikał z postawy jego kolegów. "W jego obronie trzeba powiedzieć, że nie dostawał dobrych piłek. Zbyt często grał tyłem do bramki i przeciwko dwóm przeciwnikom, przez co skończył mecz bez gola" - pisze spox.com, gdzie polskiemu napastnikowi przyznano notę 4,5.

Podobnie pisze portal sport.de, gdzie także kapitan reprezentacji Polski został uznany za jednego z najsłabszych i otrzymał ocenę 5. "Ledwo widoczny przez cały mecz, ale też nie miał wsparcia od swoich kolegów. Dopiero w 83. minucie oddał pierwszy strzał na bramkę" - czytamy na stronie.

Portal whoscored.com, który bazuje na indywidualnych statystykach uznał, że Lewandowski był najsłabszy na boisku. Polak jako jedyny otrzymał ocenę 6,3.