Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Problemów Cristiano Ronaldo ciąg dalszy. Amerykanie zażądają ekstradycji?

Śledczy z USA bardzo poważnie traktują dochodzenie w sprawie podejrzeń o gwałt, którego miał się dopuścić jeden z najlepszych piłkarzy świata. Może nawet dojść do wydania nakazu aresztowania.
Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Cristiano Ronaldo East News / ISABELLA BONOTTO / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Kiedy kilka dni temu wróciła sprawa gwałtu, jakiego w 2009 roku w Las Vegas miał dopuścić się Cristiano Ronaldo, wydawało się, że sprawa szybko ucichnie. Zwłaszcza, że Kathryn Mayorga - kobieta, która miała zostać skrzywdzona przez piłkarza - zdecydowała się w przeszłości na podpisanie ugody, na mocy której otrzymała 375 tysięcy dolarów zadośćuczynienia. W zamian za ten pieniądze zgodziła się wycofać zeznania. I tak zrobiła.

Po latach prawnik kobiety zapowiedział, że wytoczy proces cywilny piłkarzowi Juventusu. Tym samym zakwestionuje pozasądową ugodę podpisaną w przeszłości. W efekcie medialnych doniesień (głównie na łamach niemieckiego "Der Spiegel") śledczy w USA wznowili dochodzenie.

Na nieszczęście Ronaldo sprawa jest rozwojowa. Prawnik domniemanej ofiary z 2009 roku przekazał, iż zgłosiła się do niego druga kobieta, która twierdzi, że "miała z Ronaldo bardzo podobną historię jak Kathryn Mayorga". Brytyjskie media poinformowały także o trzeciej kobiecie, która zgłosiła się do prawnika w podobnej sprawie. Amerykańscy śledczy mają teraz sporo pracy przed sobą. Przypomnijmy, że przestępstwo gwałtu w stanie Nevada nie ulega przedawnieniu.

Brytyjski "The Mirror" opublikował materiał, w którym dowodzi, że wkrótce śledczy z USA mogą poprosić o ekstradycję piłkarza. A to już bardzo poważna sprawa. Jeden z bardziej znanych hiszpańskich prawników - Emilio Cortes - stwierdził, że w takim przypadku jedynym wyjściem dla Ronaldo byłyby przenosiny do Portugalii. - Sprawy ekstradycji i Europejskiego Nakazu Aresztowania są dość skomplikowane - przyznał. - W uproszczeniu USA może wystąpić z takim wnioskiem, ale z jednym wyjątkiem. Jeżeli osoba wobec której jest podejrzenie o popełnienie przestępstwa mieszka we własnym kraju. W przypadku Ronaldo mówimy o Portugalii.

ZOBACZ WIDEO Juventus nie zawodzi. Ronaldo znowu strzela! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Wygląda więc na to, że przenosiny do Portugalii mogą być ostatnią deską ratunku (o ile dojdzie do takiej sytuacji) dla Ronaldo. A przypomnijmy, że w lipcu 2018 piłkarz podpisał 4-letni, lukratywny kontrakt z włoskim Juventusem.

W ostatnich godzinach o wsparcie Ronaldo zaapelowała jego siostra - Katia Aveiro. Piosenkarka poprosiła jego fanów i internautów, aby przekazywali wymowny hasztag: "#ronaldoestamoscontigoatéaofim" (z języka portugalskiego: "Ronaldo, jesteśmy z Tobą do samego końca"). 

Przypomnijmy też, że sam zainteresowany odciął się od zarzutów o gwałt. - Zdecydowanie nie zgadzam się z oskarżeniami wobec mojej osoby. Gwałt jest strasznym przestępstwem, które pozostaje w sprzeczności z moim postępowaniem i moją osobowością. Nie chcę uczestniczyć w tym medialnym spektaklu, który tworzą osoby chcące się wypromować na mojej osobie - publicznie ogłosił.

Oglądaj Serie A NA ŻYWO w WP Pilot!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Mirror
Komentarze (11):
 • Mattx7 Zgłoś komentarz
  Zacznijmy od tego, że jego podpis na dokumencie jest i on sam się niczego nie wypiera (uważa jedynie, że nie było gwałtu) a sam dokument znajdziesz w sieci (jest udostępniony). Poza tym
  Czytaj całość
  zobacz zdjęcia w necie - wszędzie zobaczysz go na nich z nią na tej właśnie imprezie po której doszło do tego, o co teraz jest burza.
  • ja33 Zgłoś komentarz
   MEDIA ZNISZCZYC MOGA KAZDEGO ,MOIM ZDANIEM TO NAGODNKA CZERWONYCH ODCHYLEŃCOW...ZA TO ,ZE NIE CHCIAL GRAC NBADAL W REALU
   • slaw70 Zgłoś komentarz
    Czegoś tu nie rozumiem (Emilio Cortes - stwierdził, że w takim przypadku jedynym wyjściem dla Ronaldo byłyby przenosiny do Portugalii. - W uproszczeniu USA może wystąpić z takim
    Czytaj całość
    wnioskiem, ale z jednym wyjątkiem. Jeżeli osoba wobec której jest podejrzenie o popełnienie przestępstwa mieszka we własnym kraju. W przypadku Ronaldo mówimy o Portugalii.) Czyli jak wróci do portugalii dostanie ekstradycje? To chłopie w portugalii się nie pokazuj.
    • Tomas Keil Zgłoś komentarz
     jak na niego patrze to on raczej woli chłopców
     • paskal100 Zgłoś komentarz
      wysłać do USA gwiazdora , niech dostanie dożywocie
      • pawel92a Zgłoś komentarz
       Jeżeli doszło do gwałtu, to powinien zostać ukarany jak gwałciciel, z pełną surowością. Jeżeli natomiast są to pomówienia i panie chcą zaistnieć na jego nazwisku, to one powinny
       Czytaj całość
       zgnić w pierdlu za próbę zniszczenia komuś życia.
       • bronimir Zgłoś komentarz
        Nie każdy może być Polańskim. Dla Ronaldo to straszne kończyć karierę jako gwałciciel. Do końca życia siedzieć w Portugalii, jak Polak za komuny. Mieć kupę forsy i się bać że
        Czytaj całość
        zmienią przepisy.
        • biedron104 Zgłoś komentarz
         Niech siada na ponton i wieje do Turcji
         • Fan_Baletu Zgłoś komentarz
          Ale siostrzyczka ruszyła z pocieszeniem: "... do samego końca". Toż to wprost sugeruje nadchodzący koniec, nicość, ostateczność i już kolejne demony rodzą się w głowie.
          • Big Bob Zgłoś komentarz
           W USA to ostatnio bardzo modne. Zawsze jakaś pani się znajdzie co to sobie przypomni ,ze po 10,20,30 czy więcej latach na scenie pojawi się człowiek z którym miałam bliższy lub dalszy
           Czytaj całość
           kontakt. A jak to wykorzystać? Prawnicy lubią pieniądze. A ,ze jest okazja to dlaczego nie spróbować. Jak nic z tego nie wyjdzie to jakiś lans się zawsze może przydać.
           • Mattx7 Zgłoś komentarz
            Słabo to widzę, bo kto jak kto, ale Amerykanie się w takich sprawach nie pier... i zapewne wniosek będzie za chwilę wydany. Czy słusznie? Myślę, że coś jest na rzeczy, gdyż skoro jak
            Czytaj całość
            twierdzi Ronaldo nic się nie stało, to dlaczego zapłacił jej za milczenie? Cóż, mamy chyba upadek boskiego CR-7. Jedynie Real zrobił dobry deal.
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×
            Sport na ×