Sergio Busquets rzucił piłką w Szymona Marciniaka

Po końcowym gwizdku meczu Hiszpania - Anglia (2:3) nerwy puściły pomocnikowi gospodarzy, Sergio Busquetsowi. Piłkarz rzucił piłką w sędziującego to spotkanie Szymona Marciniaka. Polak nie zdecydował się jednak na indywidualne ukaranie zawodnika.

Tomasz Skrzypczyński
Od lewej: Nacho Fernandez, Sergio Busquets i Szymon Marciniak Getty Images / Od lewej: Nacho Fernandez, Sergio Busquets i Szymon Marciniak
Druga połowa meczu grupy czwartej Ligi Narodów pomiędzy Hiszpanią i Anglią (2:3) przyniosła mnóstwo emocji. Gospodarze mieli ogromne pretensje do sędziującego to spotkanie Szymona Marciniaka za decyzję podjętą w 63. minucie i niepodyktowanie rzutu karnego za rzekomy faul Jordana Pickforda na Rodrigo.

Piłkarze La Roja nie ukrywali swojej złości także na inne decyzje Polaka, jednak ten pozostawał nieugięty i tylko karał gospodarzy żółtymi kartkami za ich pretensje. Jedną z nich, już po końcowym gwizdku, zobaczył też Alvaro Morata.

Gdy kilku zawodników reprezentacji Hiszpanii rozmawiało wówczas z Marciniakiem, w kierunku naszego rodaka poleciała piłka. Jak przekonuje "Marca", rzucił ją Sergio Busquets, zdegustowany błędnymi jego zdaniem decyzjami arbitra.

Ostatecznie minęła ona Polaka, a ten nie zdecydował się ukarać indywidualnie pomocnika Barcelony. Ten z kolei długo jeszcze przepraszał Marciniaka za swoje zachowanie.

Dzięki zwycięstwu Anglicy odskoczyli na trzy punkty Chorwatom w tabeli, jednak wicemistrzowie świata mają o jedno spotkanie rozegrane mniej. Prowadzą Hiszpanie, którzy zgromadzili sześć punktów w trzech meczach.

Czy Szymon Marciniak podjął dobrą decyzję w meczu Hiszpania - Anglia?