Towarzysko: strzelaniny w meczach Japonii i Korei Południowej. Kibice zobaczyli aż 11 goli

4 uczestników niedawnego mundialu i aż 11 goli obejrzeli kibice w meczach towarzyskich, w których Japonia pokonała 4:3 Urugwaj, a Korea Południowa zremisowała 2:2 z Panamą.

Kuba Cimoszko
Takumi Minamino (z lewej) PAP/EPA / FRANCK ROBICHON / Na zdjęciu: Takumi Minamino (z lewej)
Piłkarze Japonii i Urugwaju sprawili, że fani na stadionie w Saitamie nie mogli narzekać na nudę. Strzelanie zaczęło się od akcji Takumi Minamimo w 10. minucie, który minął bramkarza i trafił do pustej bramki. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Gaston Pereiro, ale to Azjaci schodzili na przerwę prowadząc po golu Yuyi Osako.

W drugiej części emocji było równie wiele. W 57. minucie na 2:2 strzelił Edinson Cavani, wykorzystując błąd Masaakiego Higashiguchi. Ale nie zdążył się dobrze nacieszyć, a już było 3:2. Podanie w pole karne, pewnym strzałem w lewy róg bramki wykończył Ritsu Doan. Kilka chwil później swojego drugiego gola w meczu strzelił Minamino, a wynik ustalił na kwadrans przed końcem Jonathan Javier Rodriguez.

Ciekawie było również w Chaonan, gdzie Korea Południowa mierzyła się z Panamą. Pojedynek jeszcze się na dobre nie zaczął, a gospodarze już prowadzili po strzale Joo-Ho Parka. Kiedy na 2:0 podwyższył Hwang In-Beom, wydawało się że będzie to łatwe zwycięstwo podopiecznych Paulo Bento. Ale nic bardziej mylnego! Tuż przed przerwą na kontakt strzelił bowiem Arroyo, a zaraz po niej wyrównał Blackburn. Więcej goli nie obejrzeliśmy.