Towarzysko: piękny gol i zwycięstwo Danii. Zagrał Christian Gytkjaer

Reprezentacja Danii wygrała 2:0 mecz towarzyski z Austrią. 45 minut spędził na murawie Christian Gytkjaer z Lecha Poznań. Szwedzi zremisowali 1:1 ze Słowakami.

radość Duńczyków po strzelonym golu w meczu z Austrią PAP/EPA / Bo Amstrup / Na zdjęciu: radość Duńczyków po strzelonym golu w meczu z Austrią
We wszystkich wcześniejszych meczach Danii z Austrią padały trzy gole. To zapowiadało, że w środę będzie więcej wrażeń niż w pierwszych spotkaniach, które rozegrały zespoły w przerwie reprezentacyjnej. Ekipa ze Skandynawii zremisowała bezbramkowo z Irlandią, a Austria wygrała 1:0 z Irlandią Północną.

Drużynom nie udało się utrzymać swojej wysokiej średniej goli. Padły tym razem dwie bramki. W ramach rekompensaty jedna z nich była piękna. Strzał Lukasa Leragera na 1:0 w 29. minucie został poprzedzony kapitalną wymianą podań. Ostatnie wykonał piętą Pione Sisto. Pozostało pokiwać głową z uznaniem i bić brawo Duńczykom.

W drugiej połowie w reprezentacji Danii zagrał Christian Gytkjaer, napastnik Lecha Poznań. Gola nie zdobył, zrobił to inny zmiennik Martin Braithwaite w doliczonym czasie. Grająca bez Christiana Eriksena drużyna zwyciężyła 2:0.

Szwecja nie wygrała pięciu ostatnich meczów. Po raz ostatni cieszyła się ze zwycięstwa w pojedynku o ćwierćfinał mistrzostw świata ze Szwajcarią. W środę zabrakło kilku minut do przerwania tego impasu. Prowadzenie 1:0 dał gospodarzom John Guidetti, który w 62. minucie wykorzystał złe zachowanie środkowych obrońców Słowacji i skierował piłkę z bliska do ich bramki. Selekcjoner gości postanowił zaatakować Ondrejem Dudą, który zmienił Marka Hamsika. Po wejściu z ławki rezerwowych na boisko lidera Herthy BSC nasi południowi sąsiedzi wyrównali na 1:1. Albert Rusnak przymierzył zza pola karnego po podaniu Jana Gregusa.