Primera Division: Zaskakujący lider. Deportivo Alaves na szczycie tabeli

Zaskoczenie w La Liga. Po pierwszym piątkowym spotkaniu 9. kolejki nastąpiły zmiany na szczycie Primera Division. Deportivo Alaves pokonało na wyjeździe Celtę Vigo (1:0) i jest liderem.

Maciej Siemiątkowski
Deportivo Alaves Getty Images / David Ramos / Deportivo Alaves
Nie Real Madryt, FC Barcelona ani Atletico Madryt. To Deportivo Alaves zepchnęło Sevillę ze szczytu Primera Division. Drużyna Abelardo utrzymuje dobrą formę. Przed reprezentacyjną przerwą Deportivo sensacyjnie pokonało u siebie Real Madryt 1:0. Później w równie efektownym stylu piłkarze z Vitorii zostali liderem La Liga.

W starciu z Królewskimi bohaterem został Manu Garcia, który wszedł na boisko w 74. minucie, a w doliczonym czasie gry strzelił gola na wagę prestiżowego zwycięstwa. Tym razem herosem stał się inny pomocnik, Tomas Pina, który rozegrał dopiero trzeci mecz po kontuzji. W 58. minucie starcia w Vigo 31-letni pomocnik wykazał się zmysłem w polu karnym. Z kilku metrów posłał piłkę do siatki po tym, jak z prawej strony dogrywał mu Victor Laguardia.

Deportivo grało pragmatycznie. Do końca meczu oddało zaledwie dwa celne strzały, podczas gdy Celta z uporem szturmowała na bramkę Fernando Pacheco. Wychowanek Realu Madryt miał okazję wykazać się szczególnie wtedy, kiedy gospodarze rozwścieczeni ruszyli do ofensywy po stracie bramki. 26-latek umiejętnie obronił strzały Sofiane Boufala czy Braisa Mendeza.

Na brak okazji mógł jednak narzekać lider ataku Celty, Iago Aspas. Reprezentant Hiszpanii podniósł ciśnienie rywalom tylko raz. Jego strzał z rzutu wolnego w 54. minucie był groźny, ale na posterunku i wtedy czuwał Pacheco. W sumie gospodarze oddali 19 strzałów w tym dziewięć celnych. Żaden z nich jednak nie zaskoczył piłkarzy Deportivo Alaves, którzy w piątkowy wieczór będą długo świętować.