Primera Division: Barcelona okupuje podium. Espanyol wiceliderem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JUANJO MARTIN / Na zdjęciu: piłkarze Espanyolu Barcelona
PAP/EPA / JUANJO MARTIN / Na zdjęciu: piłkarze Espanyolu Barcelona

Espanyol Barcelona uporał się z beniaminkiem SD Huesca 2:0 i awansował na pozycję wicelidera. W ostatnim niedzielnym meczu La Liga Real Valladolid pokonał 1:0 Real Betis.

Huesca musi poczekać, żeby nowy szkoleniowiec odmienił grę drużyny. Beniaminek zawodzi na początku sezonu. Zespół okupuje ostatnie miejsce w tabeli, a winą za wyniki obarczono trenera Leo Franco, którego zastąpił Francisco Rodriguez. A ten zaliczył falstart.

W niedzielę lepiej od beniaminka zagrał Espanyol. Piłkarze z Barcelony wyszli na prowadzenie już w pierwszej połowie. Gola do szatni strzelił Borja Iglesias, który w polu karnym wykorzystał podanie z lewej strony od Didaca Vili. Iglesias w drugiej połowie zachował koncentrację i w 64. minucie podwyższył wynik. Tym razem wyszedł na wolną pozycję i przechytrzył bramkarza podcinając piłkę.

Zwycięstwo dało ekipie Rudiego awans na pozycję wicelidera. Espanyol wyprzedził takich gigantów jak Sevillę, Atletico czy Real Madryt. Przed nimi plasuje się ich lokalny rywal, FC Barcelona, który ma punkt przewagi.

Wcześniej Rayo Vallecano przegrało 1:2 z Getafe. Jakby tego było mało, ekipa z Madrytu kończyła mecz w dziesięciu. W doliczonym czasie gry z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Oscar Trejo.

Z kolei jedno trafienie wystarczyło zawodnikom Realu Valladolid, by zwyciężyć nad Realem Betis. O wygranej ekipy Sergio zadecydował gol Antonito. Podziałem punktów zakończyło się za to starcie Eibaru z Athletic Bilbao (1:1).

Primera Division, 9. kolejka

Rayo Vallecano - Getafe CF 1:2 (0:0)

0:1 - Dimitri Foulquier 63' 0:2 - Sergio Akieme (gol samobójczy) 67' 1:2 - Raul De Tomas 74'

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą kartką został ukarany piłkarz Rayo Vallecano, Oscar Trejo.

SD Eibar - Athletic Bilbao 1:1 (1:1)

1:0 - Charles Dias (rzut karny) 17' 1:1 - Inaki Williams 21'

SD Huesca - Espanyol Barcelona 0:2 (0:1)

0:1- Borja Iglesias 41' 0:2 - Borja Iglesias 64'

Real Betis - Real Valladolid 0:1 (0:1)

0:1 - Antonito 35'

Czy Espanyol Barcelona zagra w przyszłym sezonie w europejskich pucharach?