LM: Juventus zdobył Old Trafford. Chmury nad Mourinho coraz ciemniejsze

Juventus odniósł trzecie zwycięstwo w trzecim grupowym meczu. Drużyna z Turynu pokonała na wyjeździe Manchester United 1:0. Jedynego gola w 17. minucie zdobył Paulo Dybala.

Michał Piegza
Paulo Dybala Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Paulo Dybala
Juventus w Lidze Mistrzów nie zwalnia tempa. Mistrzowie Włoch w swojej grupie po dwóch meczach prowadzili z kompletem punktów, we wtorek dołożyli kolejne trzy. Manchester United tylko przez kwadrans mógł się łudzić, że będzie w stanie zagrozić Włochom.

Pierwsze minuty były nudne, wszystkich ożywił jedynie szalony kibic, który wbiegł na murawę i chciał wyściskać się z Cristiano Ronaldo. Nie udało mu się to.

Juventus na prowadzenie wyszedł w 17. minucie. Dośrodkowanie z prawej strony Ronaldo, Juan Cuadrado nie zdołał oddać uderzenia. Piłka trafiła pod nogi Paulo Dybali, który celnie strzelił do bramki z siedmiu metrów.

Po golu przewaga Starej Damy była niemal miażdżąca. Czerwone Diabły powinny przegrywać do przerwy dużo wyżej. Juve stworzyło sobie kilka okazji, ale świetnie w bramce zachowywał się David de Gea. Bramkarz w 22. minucie sparował groźny strzał Joao Cancelo. Z kolei w 38. minucie odbił uderzenie z rzutu wolnego Ronaldo i poprawkę Blaise'a Matuidiego.

W drugiej odsłonie początkowo aktywniejsi byli gospodarze, ale niewiele z tego wynikało. Manchester United nie potrafił oddać celnego strzału na bramkę nudzącego się Wojciecha Szczęsnego. To goście powinni podwyższyć wynik w 52. minucie. Uderzenie Ronaldo z linii pola karnego wybił de Gea.

Manchester najlepszą okazję na wyrównanie miał kwadrans przed końcem. Piłkę przed polem karnym przejął Paul Pogba, uderzył i trafił w słupek. Futbolówka następnie wróciła na boisko i... odbiła się od głowy Szczęsnego. Na jego szczęście nie wpadła do bramki.

W końcówce Juventus cofnął się, ale gospodarze nie potrafili zagrozić Polakowi w bramce mistrzów Włoch.

Manchester United - Juventus Turyn 0:1 (0:1)
0:1 - Dybala 17'

Manchester United: David de Gea - Ashley Young, Victor Lindelof, Chris Smalling, Luke Shaw - Paul Pogba, Nemanja Matić - Marcus Rashford, Juan Mata, Anthony Martial - Romelu Lukaku.

Juventus Turyn: Wojciech Szczęsny - Joao Cancelo (87' Douglas Costa), Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Alex Sandro - Rodrigo Bentancur, Miralem Pjanić, Blaise Matuidi - Juan Cuadrado (81' Andrea Barzagli), Paulo Dybala (78' Federico Bernardeschi), Cristiano Ronaldo.

Żółte kartki: Matuidi, Chiellini (Juventus).

Sędzia:  Milorad Mazić (Serbia).

Jose Mourinho powinien zostać zwolniony?