Liga Mistrzów: cios za cios w Hoffenheim. Wieśniaki zremisowały z Olympique Lyon

Bez rozstrzygnięcia w Hoffenheim. Drużyna Juliana Nagelsmanna rzutem na taśmę zremisowała 3:3 z Olympique Lyon. Francuzi wypuścili prowadzenie z rąk w ostatnich sekundach meczu.

Maciej Siemiątkowski
Andrej Kramarić Getty Images / Alex Grimm/Bongarts / Na zdjęciu: Andrej Kramarić
Kto spodziewał się, że najwięcej bramek we wtorkowych meczach LM padnie akurat w Hoffenheim? Wieśniaki w trzeciej serii spotkań podjęły Olympique Lyon. Jak na dobrych gospodarzy przystało, piłkarze Juliana Nagelsmanna sprezentowali rywalom pierwszego gola. W 27. minucie ogromny błąd popełnił Kevin Vogt. Obrońca zaraz przed własnym polem karnym stracił piłkę na rzecz Bertranda Traore, który zwodem zmylił bramkarza i trafił do pustej siatki. Mogło się wydawać, że ten gol ustawi mecz. Doda pewności siebie Francuzom i podłamie gospodarzy. Nic bardziej mylnego.

Andrej Kramarić w dzieciństwie przymierzał się do narciarstwa alpejskiego. Kibice w Hoffenheim powinni się cieszyć, że Chorwat szybko złamał narty i z czasem poświęcił się piłce nożnej. Jeszcze w pierwszej połowie 27-latek odnalazł się w polu karnym, wykorzystał niedokładne wybicie rywala i z kilku metrów pokonał Anthony'ego Lopesa. Z kolei po przerwie zrobił wejście smoka i już w 47. minucie za jego sprawą Hoffenheim wyszło na prowadzenie. Kramarić znowu umiejętnie ustawił się w "szesnastce" i zamienił na gola dośrodkowanie z prawej strony od Kerema Demirbaya.

Popis Chorwata to było za mało. W obronie Wieśniaków było zbyt wiele dziur, by do końca utrzymać tak korzystny wynik. Gospodarze nie zdążyli pocieszyć się prowadzeniem chociaż na kwadrans.

Nadzieje Lyonu przywrócił młody Tanguy Ndombele. 21-letni pomocnik wyprzedził jednego z defensorów i pokusił się o strzał z dosyć ostrego kąta. Uderzenie było na tyle mocne, że nie poradził sobie z nim Oliver Baumann. Po Ndombele za ciosem poszedł Memphis Depay. Holender w 67. minucie urwał się obrońcom i strzelił dopiero swojego drugiego gola w Lidze Mistrzów. Czekał na niego ponad trzy lata.

W końcówce, na minuty przed końcem podstawowego czasu gry blisko wyrównania był Vongt. Kapitan Hoffenheim mógł odkupić winy za błąd przy pierwszej straconej bramce, ale uderzył niecelnie. Na szczęście dla gospodarzy, Vongta wyręczył Joelinton, który wszedł na boisko w 61. minucie. Brazylijczyk rzutem na taśmę uratował remis dla swojego zespołu.