Szczęsny chwalony za występ na Old Trafford. "Spełnił oczekiwania"

Wojciech Szczęsny jest chwalony przez włoskich dziennikarzy za występ we wtorkowym meczu Juventusu na Old Trafford. - Zrobił to, co do niego należało - piszą tamtejsze media. Drużyna Polaka pokonała Manchester United (1:0).

Tomasz Skrzypczyński
Wojciech Szczęsny Getty Images / Manuel Queimadelos Alonso / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Dzięki bramce Paulo Dybali Juventus zdobył bardzo cenne trzy punkty i wygrał na wyjeździe z Manchesterem United 1:0 (1:0). Mistrz Włoch był zdecydowanie lepszym zespołem i dominował niemal przez całe spotkanie, nie pozwalając gospodarzom na stworzenie zagrożenia pod własnym polem karnym.

Z tego też powodu broniący bramki gości Wojciech Szczęsny nie miał w tym meczu wiele pracy. Polak wyłapywał wszystkie strzały graczy Man Utd, dobrze spisywał się też na przedpolu.

Włoscy dziennikarze docenili występ naszego rodaka i fakt, że mimo niewielu interwencji był w stanie zachować koncentrację przez 90 minut.

"Długo był bezrobotny, nie musiał się wysilać aż do 74. minuty, gdy groźnie strzelał Pogba" - pisze "Corriere dello Sport", który wystawił mu notę "6.5" (w skali 1-10). Tak samo ocenił go dziennik "La Repubblica".

"Wygląda na to, że nie trzeba płacić za bilet, aby obejrzeć mecz z wysokości murawy. Szczęsny nie miał wiele pracy, ale to co miał zrobić, robił bez zarzutu" - czytamy w gazecie.

Od agencji "Ansa" i serwisu telewizji "Mediaset" polski bramkarz otrzymał noty "6".

Najlepiej ocenieni w drużynie Juventusu zostali Giorgio Chiellini i Paulo Dybala, którzy zasłużyli według wszystkich wyżej wymienionych mediów co najmniej na "7" lub "7.5".

Dla Szczęsnego był to trzeci występ z rzędu w Lidze Mistrzów bez puszczonego gola. Juventus jest liderem grupy H z kompletem 9 punktów po trzech spotkaniach.

Czy Juventus Turyn odniesie sukces w tej edycji Ligi Mistrzów?