Liga Młodzieżowa UEFA: Lech Poznań za burtą rozgrywek

Nie udało się młodym piłkarzom Lecha Poznań awansować do II rundy Ligi Młodzieżowej UEFA. W rewanżu gracze Kolejorza przegrali 2:3. W pierwszym spotkaniu Hertha Berlin zwyciężyła 2:0.

Michał Piegza
Lech Poznań juniorzy Newspix / Marcina Rajczak / Na zdjęciu: Lech Poznań juniorzy
W pierwszym meczu I rundy Lech z Herthą przegrał 0:2. Poznaniacy przed rewanżem mieli nadzieje na odrobienie strat. Jednak Niemcy szybko pozbawili gospodarzy złudzeń. Hertha prowadzenie objęła już w 16. minucie. Dennis Jastrzembski dogrywał w pole karne, strzał Jessica Ngankamy odbił Bartosz Przybysz, ale wobec dobitki czarnoskórego Niemca był bezradny.

Trafienie dla gości dodało im pewności. Lech nie potrafił poważniej zagrozić przeciwnikom, którzy w końcówce 1. połowy przyspieszyli i podwyższyli prowadzenie. W 38. minucie ponownie podawał Jastrzembski, a Ngankama ładnym technicznym uderzeniem pokonał Przybysza. Pięć minut później mogło być 0:3. W polu karnym sfaulowany został Jastrzembski. Strzał poszkodowanego z rzutu karnego obronił bramkarz.

Po przerwie Lech ruszył do ataku. W słupek trafił Hubert Sobol, a w poprzeczkę Kacper Janiak. Precyzyjniejszy był Sobol w 57. minucie, kiedy wbił piłkę do bramki po podaniu Oskara Nowaka. Chwilę później było jednak 1:3. Piłkę przed polem karnym otrzymał Julian Albrecht, który uderzył z ok. 16 metrów nie do obrony.

Lech o korzystny rezultat walczył do końca. Gospodarzom udało się jedynie złapać kontakt bramkowy. W 76. minucie Mateusz Skrzypczak wbił do bramki z kilku metrów odbity przez Luisa Klatte strzał. Na więcej, pomimo kilku okazji, poznaniaków nie było stać i Kolejorz pożegnał się z rozgrywkami. Hertha w kolejnej rundzie zagra z Gabalą.

Lech Poznań - Hertha Berlin 2:3 (0:2)
0:1 - Ngankam 16'
0:2 - Ngankam 38'
1:2 - Sobol 57'
1:3 - Albrecht 58'
2:3 - Skrzypczak 74'

W 43. minucie Jastrzembski (Hertha) nie wykorzystał rzutu karnego (Przybysz obronił).

Lech Poznań juniorzy: Bartosz Przybysz - Karol Smajdor, Michał Zimmer, Kacper Andrzejewski, Łukasz Norkowski, Kacper Janiak, Eryk Kryg (61' Jakub Białczyk), Mateusz Skrzypczak, Hubert Sobol (84' Bartłomiej Burman), Oskar Nowak (61' Jakub Karbownik), Bartosz Bartkowiak (46' Paweł Tupaj).

Hertha Berlin juniorzy: Luis Klatte - Florian Baak, Mateo Kastrati, Elias Tamim (63' Justin Weber), Florian Krebs, Miralem Ramić, Julian Albrecht (63' Maximilian Gurschke), Jonas Michelbrink (81' Max Nerlich), Dennis Jastrzembski (63' Tarik Goezusirin), Jessic Ngankam (46' Ruwen Werthmueller), Panzu Ernesto.

Żółte kartki: Sobol, Janiak, Skrzypczak (Lech) oraz Ngankam (Hertha).

Sędzia: George Gaman (Rumunia).

W pierwszym meczu: 2:0 dla Herthy.

Awans: Hertha.

Stworzenie Ligi Młodzieżowej UEFA to dobry pomysł?