Fortuna I liga: ŁKS Łódź nowym wiceliderem. Zostały tylko dwie twierdze

ŁKS Łódź wykorzystał porażkę Sandecji Nowy Sącz z Rakowem Częstochowa. Beniaminek swoje spotkanie wygrał 2:1 z Chojniczanką i przesunął się na miejsce premiowane awansem.

piłkarze ŁKS-u Łódź Newspix / Piotr Matusewicz / Na zdjęciu: piłkarze ŁKS-u Łódź
Zanim Chojniczanka spotkała się z łodzianami zagrała dwa mecze pod wodzą Macieja Bartoszka. Zdobyła w nich tylko punkt z sześciu możliwych. W niedzielę zmiana szkoleniowca ponownie nie przyniosła owoców. Za silny dla gospodarzy okazał się nowy wicelider. Radosława Janukiewicza pokonali swoimi strzałami Daniel Ramirez oraz Wojciech Łuczak. Bramka Krzysztofa Danielewicza na 1:2 była tylko łabędzim śpiewem Chojniczanki.

ŁKS jest najlepszym klubem ligi na wyjazdach. Wyprzedził pod kątem liczby punktów zdobytych "poza domem" Bytovię Bytów. Ponadto w lidze pozostały tylko dwie twierdze nie do zdobycia. Niepokonani u siebie są piłkarze Rakowa Częstochowa oraz Sandecji Nowy Sącz. Chojniczanka już takim statusem pochwalić się nie może.

Dwa górnicze kluby sportowe zmierzyły się w Jastrzębiu-Zdroju. Beniaminek nie zamierzał przestraszyć się bardziej doświadczonych tyszan, ponieważ ci zdobyli tylko cztery punkty w dotychczasowych siedmiu meczach na wyjeździe. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pokazali pazur i przed przerwą wyszli na prowadzenie. To wystarczyło im do zremisowania 1:1. W drugiej połowie GKS 1962 Jastrzębie, a konkretnie Kamil Szymura doprowadził do kompromisowego wyniku.

Puszcza Niepołomice zagrała drugi mecz z rzędu na własnym terenie. Po poprzednim kibice opuszczali stadion z uśmiechami na ustach. Podopieczni Tomasza Tułacza poradzili sobie w małych derbach Małopolski z Sandecją Nowy Sącz. W niedzielę zagrali z niżej notowanym niż Bianconeri przeciwnikiem, ale paradoksalnie pokonać go nie potrafili. Puszcza zremisowała 1:1 z Wigrami Suwałki. W ostatnim kwadransie grała z przewagą zawodnika, ale nie udokumentowała tego drugą bramką.

Roman Gergel zdobył gola w trzecim meczu z rzędu, ale jego wysoka forma strzelecka niewiele daje Bruk-Betowi Termalice Nieciecza. Stal Mielec odpowiedziała na trafienie Słowaka dwoma golami i wygrała na terenie spadkowicza z Lotto Ekstraklasy 2:1. Podopieczni Artura Skowronka zdobyli na wyjazdach 15 ze swoich 22 punktów.

16. kolejka Fortuna I ligi:

Chojniczanka Chojnice - ŁKS Łódź 1:2 (0:1)
0:1 - Dani Ramirez 14'
0:2 - Wojciech Łuczak 52'
1:2 - Krzysztof Danielewicz 64'

GKS 1962 Jastrzębie - GKS Tychy 1:1 (0:1)
0:1 - Omar Monterde 45'
1:1 - Kamil Szymura 55'

Puszcza Niepołomice - Wigry Suwałki 1:1 (0:0)
0:1 - Robert Bartczak 48'
1:1 - Piotr Stawarczyk 65'

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Stal Mielec 1:2 (1:0)
1:0 - Roman Gergel (k.) 34'
1:1 - Martin Dobrotka 62'
1:2 - Josip Soljić 87'

Czy ŁKS Łódź pozostanie na miejscu premiowanym awansem do końca rundy jesiennej?