Kolejne kontuzje w Bayernie Monachium

Mats Hummels i Leon Goretzka - to dwóch kolejnych piłkarzy Bayernu Monachium, którzy mogą w najbliższym czasie pauzować z powodu kontuzji. - Więcej będziemy wiedzieć w niedzielę - powiedział trener FCB Niko Kovac.

Tomasz Skrzypczyński
Mats Hummels Getty Images / Christof Koepsel/Bongarts / Na zdjęciu: Mats Hummels
Bayern Monachium wygrał w sobotę trzeci mecz z rzędu. W 9. kolejce Bundesligi mistrz Niemiec zwyciężył na wyjeździe z 1.FSV Mainz 2:1 (1:0), jednak zwycięstwo zostało okupione kolejnymi kontuzjami.

Już na przedmeczowej rozgrzewce urazu doznał podstawowy obrońca Mats Hummels i w ostatniej chwili w podstawowej "11" zastąpił go Jerome Boateng. Z kolei w 55. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Leon Goretzka, który w pierwszej połowie dał prowadzenie Bayernowi.

Trener FCB Niko Kovac przyznał po końcowym gwizdku, że jest jeszcze za wcześnie na stwierdzenie, jak poważne są kontuzje jego zawodników.

- Więcej będziemy mogli powiedzieć w niedzielę, po badaniach - skomentował chorwacki szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że problemy zdrowotne wyłączają obecnie z gry Kingsleya Comana i Corentina Tolisso. Dopiero niedawno do gry wrócili z kolei Rafinha, David Alaba i Thiago Alcantara.

Czy Bayern Monachium obroni tytuł mistrza Niemiec?