"SE": Jakub Błaszczykowski myśli o powrocie do Wisły Kraków

Według "Super Expressu", Jakub Błaszczykowski poważnie zastanawia się nad powrotem do Wisły Kraków, co mogłoby nastąpić już zimą. 32-latek chce utrzymać miejsce w reprezentacji Polski, a do tego potrzebna mu jest regularna gra w klubie.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Jakub Błaszczykowski Newspix / Łukasz Skwiot / Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski
19 minut. Tak wygląda bilans Jakuba Błaszczykowskiego w tym sezonie w barwach VfL Wolfsburg. Jeden z czołowych polskich piłkarzy nie ma szans na regularną grę w barwach Wilków. Co więcej, często nie łapie się nawet na ławkę rezerwowych drużyny Bruno Labbadii.

Już kilka miesięcy temu pojawił się temat powrotu 32-latka do Polski. Sam zainteresowany sam przekonywał w wywiadach, że właśnie w ojczyźnie chce zakończyć karierę, a dokładnie w Wiśle Kraków.

Według "Super Expressu" powrót piłkarza do Krakowa jest możliwy już na początku przyszłego roku.

ZOBACZ WIDEO Żyją w strachu, mieszkają w obozie dla uchodźców. Młodzi piłkarze z Palestyny odwiedzili Polskę

Gazeta przekonuje, że piłkarz dojrzewa do takiej decyzji, a duży wpływ ma fakt, że w klubie coraz więcej do powiedzenia mają jego byli koledzy z boiska - trenerem pierwszej drużyny jest Maciej Stolarczyk, a dyrektorem sportowym Arkadiusz Głowacki.

Przede wszystkim celem Błaszczykowskiego jest utrzymanie miejsca w reprezentacji Polski, a bez regularnej gry jest to w dłuższej perspektywie niemożliwe.

"Teoretycznie sprawa jest bardzo trudna do przeprowadzenia z ekonomicznego punktu widzenia, bo Wisła ma duże problemy finansowe, ale Błaszczykowskiemu nie chodzi o pieniądze" - czytamy.

Kontrakt Błaszczykowskiego z Wolfsburgiem obowiązuje do czerwca 2019 roku, jednak według dziennika niemiecki klub jest skłonny do dogadania się z Wisłą, ponieważ nie wiąże z Polakiem przyszłości.

Dla Wisły Kraków sprowadzenie Błaszczykowskiego byłoby ogromnym wzmocnieniem. Nawet bez rytmu meczowego umiejętności 32-letniego skrzydłowego są tak duże, że szybko stałby się on czołowym graczem zespołu z Małopolski.

Przypomnijmy, że 104-krotny reprezentant Polski był zawodnikiem Wisły w latach 2005-2007 i to z tego klubu trafił do Borussii Dortmund.

Czy Jakub Błaszczykowski trafi zimą do Wisły Kraków?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×