Niko Kovac krytykuje piłkarzy Bayernu. "Pięknie umieraliśmy"

Trener Bayernu Monachium Niko Kovac surowo ocenił postawę swoich piłkarzy, którzy mieli nadspodziewanie duże problemy w starciu z IV-ligowym SV Roedinghausen w Pucharze Niemiec (2:1).

Tomasz Skrzypczyński
Niko Kovac Getty Images / Matthias Hangst/Bongarts / Na zdjęciu: Niko Kovac
Bayern Monachium awansował do 1/8 finału Pucharu Niemiec, jednak zwycięstwo nad czwartoligowym SV Roedinghausen nie przyszło drużynie Niko Kovaca łatwo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bawarczyków 2:1 (2:0), a kibice zespołu musieli do końca drżeć o wynik.

Sporo pretensji do swoich zawodników miał po końcowym gwizdku wspomniany Kovac. Chorwacki szkoleniowiec ocenił, że jego piłkarze w drugiej połowie popełniali zdecydowanie zbyt dużo błędów.

- Sami zgotowaliśmy sobie kłopoty. Prowadzenie 2:0 nas uśpiło, zaczęliśmy grać niepewnie, było za dużo strat piłki i nerwowości. W drugiej połowie to było piękne umieranie - skomentował.

- Cieszę się z wygranej i awansu, jednak celem jest strzelanie więcej bramek i wygrywanie kolejnych meczów - dodał.

We wtorek na boisku nawet na minutę nie pojawił się Robert Lewandowski. Polak przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych. Zastępujący go Sandro Wagner strzelił w tym meczu pierwszego gola dla mistrza Niemiec.

Dla Bayernu było to czwarte zwycięstwo z rzędu. Drużyna z Monachium będzie chciała podtrzymać passę w sobotę, gdy zagra na własnym boisku z SF Freiburg w 10. kolejce Bundesligi.

W sezonie 2018/2019 mecze Pucharu Niemiec można obejrzeć na żywo w Eurosporcie

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Bayern Monachium wygra rozgrywki Pucharu Niemiec?