Robert Lewandowski pogratulował amp futbolistom. "Udzieliliście lekcji, jak walczy się o marzenia"

"Udzieliliście lekcji jak walczy się o marzenia do końca" - tak Robert Lewandowski skomentował sukces reprezentacji Polski w amp futbolu. Nasza drużyna awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata po zwycięstwie 2:1 nad Haiti.

Grzegorz Wojnarowski
Robert Lewandowski Getty Images / Francois Nel / Staff / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Biało-Czerwoni nie byli faworytami meczu z drużyną Haiti, która niespodziewanie wygrała swoją grupę, wyprzedzając między innymi aktualnego wicemistrza świata, Angolę. Mecz 1/8 finału rozgrywanego w Meksyku turnieju rozpoczął się nie po ich myśli, już w 2. minucie rywale zdobyli gola. Nasza drużyna pokazała jednak charakter i wielkie serce do walki. W 13. minucie wyrównał Bartosz Łastowski, a w doliczonym czasie gry ten sam zawodnik zdobył zwycięskiego gola. Cała drużyna oszalała ze szczęścia.

Radości z wygranej naszej ekipy nie ukrywa również Robert Lewandowski. Najlepszy polski piłkarz od kilku miesięcy jest sponsorem reprezentacji w amp futbolu i z uwagą śledzi jej występy. Po meczu z Haiti zamieścił na Twitterze wpis, w którym pisze o amp futbolistach z dużą serdecznością.

Czy reprezentacja Polski w amp futbolu zdobędzie medal na mistrzostwach świata w Meksyku?