Serie A: AS Roma dopadła rywala w końcówce. Bramkarze nie pomogli

AS Roma nie pozwoliła ACF Fiorentina wrócić do wygrywania. Gola na 1:1 strzeliła w 85. minucie po pechowym piąstkowaniu Albana Lafonta, konkurenta Bartłomieja Drągowskiego.

Gerson (z lewej) oraz Aleksandar Kolarov (z prawej) PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNINI / Na zdjęciu: Gerson (z lewej) oraz Aleksandar Kolarov (z prawej)
ACF Fiorentina zdobyła dwa z możliwych dziewięciu punktów w trzech poprzednich meczach. To mało jak na zespół, który na początku sezonu zgłosił chęć walki o powrót do europejskich pucharów. Przed bezpośrednim pojedynkiem z Giallorossimi nie pozostał podopiecznym Stefano Pioliego nawet punkt przewagi nad przeciwnikiem, dlatego musieli przystąpić do meczu pobudzeni, z mocnym postanowieniem poprawy.

Tę mobilizację było widać. Po 45 minutach Fiorentina prowadziła 1:0, a gola strzelił Jordan Veretout z rzutu karnego. Faulował bramkarz Robin Olsen rozpędzonego Giovanniego Simeone. Roma przegrywała, choć prowadziła grę. Jej przewaga w posiadaniu piłki nie przekładała się na większą liczbę sytuacji podbramkowych.

Trener Eusebio Di Francesco w przeciwieństwie do szkoleniowca Interu nie oszczędzał podstawowych zawodników przed meczem w Lidze Mistrzów. Dał szansę pokazania się młodemu Nicoli Zaniolo. Włoch zszedł z boiska w 67. minucie, a jego zmiennikiem był Bryan Cristante. Ponadto Di Francesco wprowadził z ławki rezerwowych Justina Kluiverta oraz Patrika Schicka.

Po tych roszadach Roma wyrównała i uratowała punkt. W poprzednim spotkaniu z Napoli stołeczna drużyna straciła prowadzenie w końcówce, a tym razem odebrała je przeciwnikowi. W 85. minucie Alessandro Florenzi strzelił na 1:1 po pechowym piąstkowaniu Albana Lafonta. Konkurent Bartłomieja Drągowskiego nie popisał się w drugim występie z rzędu. Wcześniej Olsen sprokurował jedenastkę, więc bramkarze nie pomogli swoim drużynom.

ACF Fiorentina - AS Roma 1:1 (1:0)
1:0 - Jordan Veretout (k.) 33'
1:1 - Alessandro Florenzi 85'

Fiorentina: Alban Lafont - Nikola Milenković, German Pezzella, Vitor Hugo, Cristiano Biraghi - Marco Benassi (73' Bryan Dabo), Jordan Veretout, Gerson - Federico Chiesa, Giovanni Simeone (78' Marko Pjaca), Kevin Mirallas (53' Edimilson Fernandes)

Roma: Robin Olsen - Alessandro Florenzi, Federico Fazio, Juan Jesus, Aleksandar Kolarov - Lorenzo Pellegrini, Steven N´Zonzi, Cengiz Under (73' Patrik Schick) - Nicolo Zaniolo (67' Bryan Cristante), Edin Dzeko, Stephan El Shaarawy (55' Justin Kluivert)

Żółte kartki: Biraghi, Veretout, Hugo (Fiorentina) oraz N'Zonzi, Fazio, Pellegrini (Roma)

Sędzia: Luca Banti