Premier League: Manchester United wydarł zwycięstwo w ostatniej chwili

Manchester United fatalnie rozpoczął mecz z AFC Bournemouth, ale ostatecznie schodził z boiska zwycięski. Wygraną 2:1 gościom zapewnił w doliczonym czasie gry rezerwowy Marcus Rashford.

Dominik Polesiński
piłkarze Manchesteru United Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United
Przez pierwsze 30 minut Jose Mourinho nie mógł uwierzyć w to co widzi. Jego piłkarze jakby nie dojechali na mecz. Nadspodziewanie łatwo dali się zdominować rywalowi i gdyby po kwadransie przegrywali 0:3 nie byłoby w tym nic dziwnego. Pojedynek sam na sam z bramkarzem przegrał Ryan Fraser, z metra prosto w Davida de Geę trafił Callum Wilson. Napastnik AFC Bournemouth poprawił się w 11 minucie, kiedy wzorowo wykończył świetne podanie z prawego skrzydła.

Wśród gości lekkomyślnymi zagraniami i stratami w środku pola zaskakiwał Nemanja Matić, a najlepiej opłacany ligowy piłkarz Alexis Sanchez gubił futbolówkę jak amator. Nawet Paul Pogba poruszał się jak dziecko we mgle. Katastrofalna gra gości skończyła się wraz z wyrównaniem. Sanchez dograł na 11. metr, gdzie z zimną krwią do siatki huknął Anthony Martial. Od tej pory mecz się wyrównał.

W drugiej połowie ciężej na zwycięstwo pracowali przyjezdni. W 64. minucie jeszcze się nie udało. Z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Ashley Young, piłka spadła pod nogi Marcusa Rashforda, ale młodzian zamiast lekko kopnąć do siatki, użył całej siły i huknął prosto w Ake'a, a kolejną dobitkę z linii bramkowej wybili obrońcy. W doliczonym czasie Rashford już nie zawiódł. W olbrzymim zamieszaniu wyczekał obrońców i soczystym strzałem z pięciu metrów ucieszył swojego trenera i wszystkich fanów Czerwonych Diabłów.

Dzięki wygranej Manchester zrównał się punktami z dzisiejszym rywalem. Oba zespoły mają na koncie po 20 punktów.

AFC Bournemouth - Manchester United 1:2 (1:1)
1:0 - Callum Wilson 11'
1:1 - Anthony Martial 35'
1:2 - Marcus Rashford 90+2'

AFC Bournemouth: Asmir Begović - Simon Francis, Steve Cook, Nathan Ake, Adam Smith, Lewis Cook (68' Dan Gosling), Jefferson Lerma, Ryan Fraser (74' Jordan Ibe), David Brooks, Junior Stanislas (90+1' Andrew Surman), Callum Wilson.

Manchester United: David de Gea - Ashley Young, Chris Smalling, Victor Lindelof, Luke Shaw, Fred (56' Ander Herrera), Nemanja Matić, Paul Pogba, Juan Mata (56' Marcus Rashford), Alexis Sanchez (78' Jesse Lingard), Anthony Martial.

Żółte kartki: Lerna, Stanislas, Wilson (Bournemouth) oraz Shaw, Young, Rashford (Manchester).

Sędzia: Paul Tierney.

Która drużyna zakończy ligę na wyższym miejscu?