Tabela Lotto Ekstraklasy: Legia liderem, Górnik znowu w strefie spadkowej

Po sobotnich spotkaniach Lotto Ekstraklasy liderem została Legia Warszawa, która rozbiła 4:0 Górnika Zabrze. Z kolei Trójkolorowi ponownie znaleźli się w strefie spadkowej.

Sebastian Kordek
Legia Warszawa Newspix / Adam Jastrzebowski / Na zdjęciu: Legia Warszawa
Na pierwszy ogień w 14. kolejce Lotto Ekstraklasy poszły zespoły Arki Gdynia oraz Pogoni Szczecin. Spotkanie obfitowało w wiele zwrotów akcji, bowiem prowadziły w tym meczu obie drużyny, lecz na koniec cieszyli się Portowcy. Zwyciężyli oni 3:2 i trzeba przyznać, że trzy punkty zgarnęli całkowicie zasłużenie. Po kryzysie nie ma już chyba śladu. Pogoń obecnie plasuje się na siódmym miejscu.

W drugim piątkowym spotkaniu Piast Gliwice podejmował Wisłę Kraków. To starcie zapowiadało się bardzo ciekawie, ponieważ obie drużyny są w czołówce ligi i grają niezłą dla oka piłkę. Tymczasem przy Okrzei na boisku była tylko jedna drużyną i byli nią gospodarze. Niebiesko-czerwoni całkowicie zdominowali Białą Gwiazdę i zwyciężyli 2:0, a gdyby skończyło się dwa razy wyżej, to krakowianie nie mogliby mieć do nikogo pretensji.

Piast ma 25 punktów, czyli tyle samo, co liderująca po 13. kolejce Lechia Gdańsk. W Gliwicach coraz poważniej mogą myśleć o wyższych celach, bowiem zespół od początku sezonu znajduje się w ścisłej czołówce. Sobota rozpoczęła się od dawno niespotykanego w naszej lidze bezbramkowego remisu. W Krakowie Cracovia podzieliła się punktami z Miedzią Legnica. Taki wynik nikogo cieszyć nie może, ponieważ oba zespoły okupują lokaty w dolnej części tabeli.

Niesamowity przebieg miało spotkanie Śląska Wrocław z Wisłą Płock. Goście od 28. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Adama Dźwigały, a mimo to... wygrali 3:0. Wrocławianie skompromitowali się na całej linii, dając sobie w bardzo prosty sposób wbić trzy gole po przerwie.

Pokaz siły zaprezentowała Legia Warszawa. Mistrzowie Polski rozjechali Górnika Zabrze 4:0. Do przerwy było już 3:0, choć mogło być o wiele gorzej dla Trójkolorowych. Dzięki zwycięstwu warszawianie przynajmniej do niedzieli będą liderem tabeli. Górnik z kolei ma problem i po tygodniu przerwy wraca do strefy spadkowej.

Czy Górnik Zabrze utrzyma się w Lotto Ekstraklasie?