Premier League: Chelsea nie zwalnia tempa. Na ratunek przybył Eden Hazard

Chelsea FC nadal jest niepokonana w lidze i depcze po piętach liderującemu Manchesterowi City. Wygrana 3:1 z Crystal Palace była jej jedenastym meczem bez porażki. Do gry w wielkim stylu wrócił Eden Hazard.

Dominik Polesiński
Alvaro Morata (z lewej) Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Alvaro Morata (z lewej)

Niedzielny mecz był trzecim, w którym Chelsea musiała radzić sobie bez Edena Hazarda. Kontuzjowany Belg dopiero kilka dni temu wznowił treningi, ale to wystarczyło, aby zasiąść wśród rezerwowych. Miał pojawić się na boisku tylko w przypadku konieczności.

Gospodarze pierwszy celny strzał oddali dopiero w 32. minucie, inna sprawa, że od razu do siatki. Z prawej strony pola karnego dwukrotnie do Alvaro Moraty podawał Pedro Rodriguez. Druga próba okazała się skuteczna i hiszpański napastnik mocnym  strzałem z kilku metrów otworzył wynik. Chwilę później Willian podwyższył na 2:0, ale po kontrowersyjnej decyzji o spalonym trafienie anulowano.

Chelsea prowadziła, ale jej trenerowi wcale nie podobało się to co widzi. Maurizio Sarri często z niezadowoleniem kiwał głową i notował swoje spostrzeżenia z boiska. Jego piłkarze grali trochę "na stojąco" i miał przeczucie, że wydarzy się coś złego.

W 53. minucie goście niespodziewanie wyrównali. Prostopadłe podanie McArthura z głębi pola wzorowo wykorzystał Andros Townsend, posyłając piłkę w długi róg. Dla trenera gospodarzy był to sygnał, że z ławki musi wejść Eden Hazard. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już pierwszy kontakt Belga z piłką zamienił się w asystę. Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło na dalszy słupek, gdzie mocnym strzałem swojego drugiego gola zdobył Morata. Kiedy kilka minut później celnie z 10 metrów uderzył Pedro Rodriguez było już jasne, że The Blues kolejny raz zakończą ligowy mecz bez porażki.

Chelsea FC - Crystal Palace 3:1 (1:0)
1:0 - Alvaro Morata 32'
1:1 - Andros Townsend 53'
2:1 - Alvaro Morata 65'
3:1 - Pedro Rodriguez 70'

Chelsea FC: Kepa Arrizabalaga - Cesar Azpilicueta, Antonio Ruediger, David Luiz, Marcos Alonso, N'Golo Kante, Jorginho (80' Cesc Fabregas), Ross Barkley (64' Mateo Kovacić), Pedro Rodriguez, Willian (64' Eden Hazard), Alvaro Morata.

Crystal Palace: Wayne Hennessey - Aaron Wan-Bissaka, James Tomkins, Mamadou Sakho, Patrick van Aanholt, Cheikhou Kouyate, Luka Milivojević, James McArthur (80' Jeffrey Schlupp), Andros Townsend, Max Meyer (71' Jordan Ayew), Wilfried Zaha.

Żółte kartki: Milivojević (Crystal Palace).