LM: dwa gole w Neapolu. Cieszą się Liverpool FC i...Crvena Zvezda Belgrad

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie grupy C Ligi Mistrzów, gdzie Napoli podejmowało PSG. Prowadzenie dla gości w doliczonym czasie 1. połowy uzyskał Bernat, zaś wyrównał w 63. minucie strzałem z rzutu karnego Insigne.

Michał Piegza
Neymar i Allan Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Neymar i Allan
Po niespodziewanej porażce 1:2 Liverpoolu z Crveną Zvezdą zespoły Napoli i PSG wiedziały, że wygrany w bezpośrednim starciu po 4. kolejce obejmie prowadzenie w grupie C. Od początku zawodnicy sporo biegali, brakowało jednak celnych uderzeń.

W 1. połowie więcej okazji stworzyli sobie mistrzowie Francji, których akcje napędzał Kylian Mbappe Lottin. W 23. minucie po strzale napastnika z okolic pola bramkowego piłka o metr minęła cel. W odpowiedzi w 25. minucie, po dograniu z rzutu wolnego, niecelnie strzelał Dries Mertens.

Kiedy wydawało się, że w premierowej części bramki nie padną, w polu karnym Napoli kilku zawodników gospodarzy minął Mbappe i dograł do Juana Bernata, a ten z kilku metrów uderzył płasko do bramki.

Rozwścieczyło to miejscowych, którzy po przerwie zdecydowanie zaatakowali. Pod bramką Gianluigiego Buffona co chwilę było niebezpiecznie. Włoch miał sporo pracy, głównie bronił uderzenia Driesa Mertensa.

Gospodarzom w końcu udało się wyrównać. Błąd popełnił Thiago Silva, a Gianluigi Buffon sfaulował Jose Callejona. Rzut karny pewnie wykorzystał Lorenzo Insigne.

Bramka dla Napoli uspokoiła mecz, żadna z drużyn nie chciała podjąć większego ryzyka. W 71. minucie na boisku pojawił się Piotr Zieliński. Polak niczym się jednak nie wyróżnił. W końcówce to paryżanie mogli wyjść ponownie na prowadzenie, kiedy z ok. 10 metrów spudłował Mbappe.

Z remisu w Neapolu najbardziej cieszyć mogą się piłkarze Liverpoolu, który we wtorek stracili punkty, ale rywale nie wykorzystali potknięcia. W grupie C wciąż wszystko jest możliwe.

SSC Napoli - Paris Saint-Germain 1:1 (0:1)
0:1 - Bernat 45+2'
1:1 - Insigne (k.) 63'

Napoli: David Ospina - Nikola Maksimović (76' Elseid Hysaj), Raul Albiol, Kalidou Koulibaly, Mario Rui - Jose Callejon, Allan, Marek Hamsik, Fabian Ruiz (71' Piotr Zieliński) - Lorenzo Insigne, Dries Mertens (83' Adam Ounas).

PSG: Gianluigi Buffon - Marquinhos, Thiago Silva, Thilo Kehrer (90+2' Eric-Maxim Choupo-Moting) - Thomas Meunier (73' Presnel Kimpembe), Julian Draxler, Marco Verratti, Angel Di Maria (76' Edinson Cavani), Juan Bernat - Kylian Mbappe Lottin, Neymar.

Żółte kartki: Koulibaly, Ruiz (Napoli) oraz Mbappe, Kehrer, Neymar (PSG).

Sędzia: Bjorn Kuipers (Holandia).