Kolejny gol Łukasza Zwolińskiego. Polak bohaterem HNK Gorica

W piątkowym meczu 14. kolejki chorwackiej ekstraklasy HNK Gorica pokonał 1:0 NK Rudes, a jedyną bramkę spotkania zdobył Łukasz Zwoliński. To już ósme trafienie Polaka w tym sezonie.

Maciej Kmita
Łukasz Zwoliński Newspix / Szymon Górski / Na zdjęciu: Łukasz Zwoliński
Piątkowy rywal beniaminka z Goricy jest czerwoną latarnią chorwackiej ekstraklasy. Stołeczny zespół nie wygrał jeszcze ani jednego meczu, dwa zremisował, a dwanaście przegrał, ale mimo to drużyna Michała Masłowskiego (pauzuje z powodu kontuzji) i Łukasza Zwolińskiego długo nie mogła znaleźć recepty na najsłabszą defensywę ligi.

HNK Gorica udało się złamać opór rywala dopiero w 62. minucie za sprawą Zwolińskiego, który pokonał bramkarza rywali w sytuacji sam na sam. To już ósmy gol Polaka w tym sezonie. 25-latek jest liderem klasyfikacji strzelców chorwackiej ekstraklasy.

Dzięki piątkowemu zwycięstwu drużyna Polaków wskoczyła na 3. miejsce w tabeli. Beniaminek ma na koncie 26 punktów - dwa mniej od drugiej Lokomotivy Zagrzeb i siedem mniej od przewodzącego stawce Dinama Zagrzeb.

NK Rudes - HNK Gorica 0:1 (0:0)
0:1 - Zwoliński 62’

Czy Jerzy Brzęczek powinien sprawdzić Łukasza Zwolińskiego w reprezentacji?