Krzysztof Piątek wraca do "11" Genoi. "Przerwa dobrze mu zrobiła"

W sobotnim meczu z Napoli (20:30) Ivan Jurić ponownie postawi na Krzysztofa Piątka od pierwszego gwizdka. Reprezentant Polski wróci do wyjściowego składu Genoi po jednym spotkaniu przerwy. - To dobrze mu zrobiło - mówi trener Gryfonów.

Maciej Kmita
Krzysztof Piątek Newspix / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Do minionej soboty Krzysztof Piątek był jednym z trzech najmocniej eksploatowanych zawodników Genoi. Polak zagrał w każdym z pierwszych 11 spotkań tego sezonu, a tylko dwa razy zszedł z boiska przed ostatnim gwizdkiem. Miał w nogach 955 minut - więcej od niego rozegrali jedynie Davide Biraschi (990) i Domenico Criscito (990) - a do tego doszły występy w reprezentacji Polski (151).

Dlatego w spotkaniu z Interem Mediolan (0:5) trener Ivan Jurić niespodziewanie posadził najlepszego strzelca swojego zespołu na ławce. Piątek zameldował się na murawie San Siro w drugiej połowie, ale trener Genoi uważa, że nawet te kilkadziesiąt minut wysiłku meczowego mniej dobrze wpłynęło na jego podopiecznego.

- Posadzenie go na ławce w meczu z Interem było dobrą decyzją, biorąc pod uwagę, że rozegraliśmy trzy mecze w ciągu tygodnia. Teraz jest gotowy do gry. Przerwa dobrze mu zrobiła - przyznał Chorwat przed sobotnim spotkaniem z Napoli.

Piątek rewelacyjnie zaczął sezon. Strzelił co najmniej jednego gola w pierwszych 9 występach, zdobywając w trakcie tej serii łącznie 13 bramek. W czterech ostatnich kolejkach Polak nie powiększył dorobku, ale Jurcić cierpliwie czeka na przełamanie 23-latka.

- Wiem, że napastnicy mają serie, kiedy w każdym meczu strzelają, ale mają też takie momenty, kiedy zdobywają mniej bramek. Jako zespół chcemy stworzyć mu jak najwięcej okazji strzeleckich. Zresztą nie tylko jemu, ale też Kouame - stwierdził trener Genoi.

Mimo serii 390 minut bez gola w Serie A Piątek nadal jest liderem klasyfikacji strzelców włoskiej ekstraklasy. Polak ma na koncie 9 trafień - jedno więcej od drugiego na liście Ciro Immobile z Lazio Rzym.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Krzysztof Piątek zdobędzie w meczu z Napoli 10. ligową bramkę w sezonie?