Wzburzony Ricardo Sa Pinto: Nie zasłużyliśmy na porażkę

Legia Warszawa zaprezentowała się źle w przegranym 1:2 meczu z Pogonią Szczecin. Ricardo Sa Pinto przekonywał jednak, że ta porażka była niezasłużona.
Ricardo Sa Pinto East News / Ben Majerus / Na zdjęciu: Ricardo Sa Pinto

Podczas konferencji prasowej Ricardo Sa Pinto wyglądał na równie rozgorączkowanego jak w czasie meczu, kiedy wymownymi gestami podsumowywał zagrania podopiecznych, podskakiwał przy ławce rezerwowych, dyskutował z sędziami. Na pytanie o problem z ustabilizowaniem formy Legii Warszawa odbił piłeczkę i przypomniał, że była niepokonana przez 10 meczów zanim przyjechała do Szczecina.

Ricardo Sa Pinto postanowił odpuścić sobie pomeczowy komentarz, po czym trzy minuty później i tak przeanalizował spotkanie.

- Nie zagraliśmy tak jak oczekiwaliśmy. W pierwszej połowie słabo, ale Pogoń nie zasłużyła na wygranie tej części meczu. Jej obrońcy posyłali długie piłki, a pomocnicy wygrywali wiele pojedynków w środkowej strefie boiska. Byliśmy przygotowani na taki scenariusz i obraz meczu. Pogoń to drużyna, która dużo walczy oraz biega. O wyniku zdecydował w dużej mierze jeden stały fragment gry z początku spotkania. Nie zasłużyliśmy na tę porażkę. Remis byłby wynikiem bardziej sprawiedliwym - mówi trener Legii Warszawa.

Ricardo Sa Pinto odpowiedział najspokojniej na pytanie o piłkarzy Pogoni. Niedawno pojawiła się nieoficjalna informacja, że jeden z ekstraklasowych mocarzy chciałby wykupić z morskiego klubu Tomasa Podstawskiego. Pomocnik Pogoni jest rodakiem Sa Pinto, ale jego nazwisko z ust szkoleniowca Legii w piątek nie padło. Jak zresztą żadne inne.

- Pogoń ma wielu zawodników z silną osobowością i wysoką jakością. Legia musi wygrywać mecz z meczem, takie są oczekiwania, dlatego potrzebuję w niej zawodników potrafiących grać ciągle pod presją. Tylko dłuższa obserwacja piłkarzy Pogoni pozwoliłaby mi ocenić, czy któryś z nich sprawdziłby się w Warszawie - mówi szkoleniowiec.

Po przerwie reprezentacyjnej Legia zagra na wyjeździe z KGHM Zagłębiem Lubin.

Czy Legia Warszawa zasłużyła na porażka w meczu z Pogonią Szczecin?