Kapitalnie przymierzył! Zobacz gola Kapustki w II lidze belgijskiej (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Proximus League / Drugi gol Bartosza Kapustki w II lidze belgijskiej.
YouTube / Proximus League / Drugi gol Bartosza Kapustki w II lidze belgijskiej.

Bartosz Kapustka zdobył swojego drugiego gola w klubie II ligi belgijskiej OH Leuven. 21-latek popisał się świetnym strzałem zza pola karnego.

W piątkowym meczu 14. kolejki II ligi belgijskiej klub Oud-Heverlee Leuven pokonał na wyjeździe KSV Roeselare 4:0. Jedną z bramek dla gości zdobył Bartosz Kapustka, dla którego był to drugi gol po wypożyczeniu z Leicester City.

Uczestnik Euro 2016 w 42. minucie dostał płaskie podanie przed pole karne i popisał się świetnym strzałem z 19. metrów. Po technicznym uderzeniu piłka wleciała tuż pod poprzeczkę bramki gospodarzy. Polak zdobył gola na 3:0 dla OH Leuven, a jego klub wygrał ostatecznie 4:0. Co ciekawe, wszystkie bramki padły w pierwszej połowie.

Gol Bartosza Kapustki:

Kapustka grał do 75. minuty. Dla wychowanka Tarnovii był to ostatni występ przed zgrupowaniem młodzieżowej reprezentacji Polski przed meczami barażowymi o awans do ME U-21 2019 z Portugalią. Pierwsze spotkanie odbędzie się 16 listopada w Zabrzu, a rewanż zostanie rozegrany cztery dni później w Chaves.

OH Leuven jest satelickim klubem Leicester City. Polak jest podstawowym zawodnikiem ekipy dowodzonej przez trenera Nigela Pearsona. W tym sezonie zagrał w 7 meczach i zdobył 2 gole.

Czy Bartosz Kapustka po sezonie powinien powrócić do Ekstraklasy?