Drugi gol Bartosza Kapustki. OH Leuven na zwycięskiej ścieżce

W piątkowym meczu 14. kolejki belgijskiej II ligi OH Leuven Bartosza Kapustki pokonał 4:0 KSV Roeselare, a jedną z bramek zdobył polski pomocnik. To drugie trafienie 21-latka w tym sezonie.

Maciej Kmita
Bartosz Kapustka PAP/EPA / Henning Bagger / Na zdjęciu: Bartosz Kapustka
Bartosz Kapustka tradycyjnie zaczął mecz w wyjściowej "11" OH Leuven, a swoją obecność na boisku zaznaczył w 42. minucie, kiedy pokonał bramkarza rywali technicznym uderzeniem sprzed pola karnego. Polak strzelił gola na 3:0. To jego drugie trafienie dla OH Leuven - wcześniej w 8. kolejce pokonał bramkarza Saint Gilloise (1:3).

Drużyna Polaka źle zaczęła sezon, bo w pierwszych dziewięciu kolejkach zwyciężyła tylko raz, ale wyszła z dołka i wygrała trzy z czterech ostatnich spotkań. Zespół Nigela Pearsona wbił rywalom cztery gole drugi raz z rzędu - przed tygodniem pokonał 4:1 ACF Tubize.

Kapustka grał do 75. minuty. Dla wychowanka Tarnovii był to ostatni występ przed zgrupowaniem młodzieżowej reprezentacji Polski przed meczami barażowymi o awans do ME U-21 2019 z Portugalią. Pierwsze spotkanie odbędzie się 16 listopada w Zabrzu, a rewanż zostanie rozegrany cztery dni później w Chaves.

KSV Roeselare - Oud-Heverlee Leuven 0:4 (0:4)
0:1 - Moore 8'
0:2 - Maertens 23'
0:3 - Kapustka 42'
0:4 - Libert 43'