Zobacz tabelę Lotto Ekstraklasy. Lechia Gdańsk powiększa przewagę

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Dominik / Na zdjęciu: piłkarze Lechii Gdańsk
WP SportoweFakty / Michał Dominik / Na zdjęciu: piłkarze Lechii Gdańsk

Po wygranej 1:0 nad Cracovią przewagę na Jagiellonią i Legią powiększyła Lechia. Do pierwszej ósemki zbliżyła się Wisła Płock.

Lechia Gdańsk nie zatrzymuje się. Lider wykorzystał piątkową porażkę Legii Warszawa w Szczecinie i pokonując 1:0 Cracovię uciekł w tabeli mistrzom Polski. Jak odpowie wicelider Jagiellonia, okaże się w niedzielę. Wicemistrzowie Polski zagrają z Lechem Poznań. Pasy po porażce wciąż z trwogą muszą się patrzeć za siebie.

Do pierwszej ósemki dystans nadrobiła Wisła. Płocczanie pokonali 2:0 Zagłębie Sosnowiec. Beniaminek po 15. kolejce zamyka Lotto Ekstraklasę.

Szansę podgonienia podium wykorzystała Wisła Kraków. Biała Gwiazda prowadziła do przerwy z Zagłębiem Lubin 2:0, rywale doprowadzili do remisu 2:2, ale w końcówce pozwolili trafić Białej Gwieździe na 3:2. Krakowianie z 25 punktami plasują się na 4. miejscu. Z kolei Miedziowi zajmują 11. pozycję.

Wyniki sobotnich spotkań:

Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0) Lechia Gdańsk - Cracovia 1:0 (0:0) Wisła Kraków - KGHM Zagłębie Lubin 3:2 (2:0)