II liga: zwycięski powrót Franciszka Smudy. Jego piłkarze mieli dużo szczęścia

Franciszek Smuda powrócił na ławkę Górnika Łęczna. Jego drużyna wygrała 2:1 z Gryfem Wejherowo i zbliżyła się do miejsc premiowanych awansem.

Franciszek Smuda Newspix / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Franciszek Smuda
Optycznie Górnik Łęczna nie był lepszym zespołem od przeciwnika. Był jednak skuteczniejszy i mógł liczyć na swoich najlepszych strzelców. Patryk Szysz zdobył 10. gola w sezonie i został wiceliderem klasyfikacji snajperów ligi. Tuż za nim znajduje się w rankingu Paweł Wojciechowski z dziewięcioma trafieniami na koncie. Ten duet pokonał w niedzielę Dawida Lelenia.

Gryf Wejherowo nie ma swoich przedstawicieli w czołówce klasyfikacji strzelców. W pierwszej połowie pokazał dlaczego tak jest. Klub z północy Polski urządził festiwal nieskuteczności w polu karnym Górnika. Niektóre sytuacje podbramkowe zmarnował w skandaliczny, inne w absurdalny sposób. Przyjezdni nie trafiali do siatki z kilku metrów. Łęcznianie mieli dużo szczęścia, że nie stracili gola w pierwszej połowie. Ponadto fortuna sprzyjała gospodarzom w doliczonym czasie, bo to wtedy zdobyli gola na 2:1. Szyszowi nie zadrżała noga przy rzucie karnym podyktowanym za faul na Jakubie Zagórskim.

Drużyna Franciszka Smudy jest po zwycięstwie z Gryfem na 6. miejscu w tabeli. Strata Górnika do najniższego miejsca premiowanego awansem wynosi trzy punkty, tyle że Elana Toruń w tej kolejce jeszcze nie grała. Górnik przegrał tylko jedno spotkanie na własnym stadionie. Z kolei Gryf ma dwa "oczka" przewagi nad strefą spadkową. Na wyjazdach zdobył w tym sezonie pięć punktów. To najgorszy wynik w lidze.

Górnik Łęczna - Gryf Wejherowo 2:1 (1:0)
1:0 - Paweł Wojciechowski 29'
1:1 - Dawid Rogalski 61'
2:1 - Patryk Szysz (k.) 90'

Górnik: Patryk Rojek - Jakub Zagórski, Michał Markowski, Tomasz Midzierski, Kamil Pajnowski (51' Robert Pisarczuk) - Paweł Sasin, Adrian Łuszkiewicz - Igor Korczakowski (72' Jakub Chrzanowski), Mohamed Essam (81' Dawid Dzięgielewski), Patryk Szysz - Paweł Wojciechowski.

Gryf: Dawid Leleń - Paweł Brzuzy, Krzysztof Wicki, Piotr Kołc, Adrian Liberacki (46' Robert Chwastek) - Kamil Włodyka, Adrian Machol, Maciej Koziara, Oskar Ryk (90' Michał Bury) - Paweł Czychowski (89' Mateusz Goerke), Dawid Rogalski.

Żółte kartki: Pajnowski, Essam (Górnik) oraz Brzuzy, Koziara, Wicki, Leleń, Rogalski (Gryf).

Sędzia: Grzegorz Kawałko (Białystok).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Franciszek Smuda poprawi wyniki Górnika Łęczna?