Neymar doznał urazu już w 6. minucie. Może nie zagrać w kluczowym meczu!

Fatalnie towarzyski mecz Brazylii z Kamerunem rozpoczął się dla Neymara. Gracz PSG tuż po pierwszym gwizdku doznał kontuzji, która może wyeliminować go z bardzo ważnego meczu w Lidze Mistrzów.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Kontuzjowany Neymar Getty Images / Alex Pantling / Kontuzjowany Neymar
W 6. minucie Neymar oddał strzał zza pola karnego, po którym od razu złapał się w okolice prawej pachwiny. Brazylijczyk zasygnalizował, że nie może kontynuować gry i położył się na murawie. Zawodnik, kulejąc, ale o własnych siłach, zszedł w kierunku ławki, gdzie pocieszał go selekcjoner Tite.

Kontuzja Neymara to fatalna informacja dla Paris Saint-Germain. Już za tydzień mistrzowie Francji rozegrają jeden z najważniejszych meczów sezonu. Na własnym boisku zmierzą się z Liverpoolem, a wynik tego meczu może mieć wielki wpływ na kwalifikację do pucharowej fazy Ligi Mistrzów.

Na tę chwilę PSG jest trzecie z pięcioma punktami na koncie. Oczko więcej ma Napoli i Liverpool, a oczko mniej Crvena Zvezda. Neymar zagrał w tym sezonie w 16. meczach paryżan i strzelił 13 goli.

Reprezentacja Brazylii jest na małym tournee w Anglii. Kilka dni temu Canarinhos pokonali na Emirates Stadium w Londynie w towarzyskim meczu Urugwaj 1:0 po bramce Neymara. We wtorek, już w Milton Keynes, grają sparing z reprezentacją Kamerunu. 26-latka w 8. minucie zmienił Richarlison.