Twitter po meczu Portugalia - Polska. "Oj odetchnął selekcjoner", "Niski pressing?"

Reprezentacja Polski zremisowała na wyjeździe z Portugalią 1:1 w ostatnim meczu Ligi Narodów. Na Twitterze szczególnie komentowana była bramka Arkadiusza Milika po strzale z rzutu karnego.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Jerzy Brzęczek Getty Images / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / Na zdjęciu: Jerzy Brzęczek
Na koniec tegorocznej edycji Ligi Narodów UEFA reprezentacja Polski wywalczyła punkt w wyjazdowym starciu z Portugalią, ale już przed meczem było wiadomo, że spadniemy do drugiej dywizji. Bramkę wyrównującą dla naszej kadry zdobył Arkadiusz Milik, który w podstawowej jedenastce zastępował kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego. Napastnik Napoli musiał powtarzać rzut karny, ale zarówno za pierwszym, jak i za drugim razem uderzył celnie w ten sam róg.

Po pierwszej połowie kibice nie mogli być zadowoleni z wyniku. Nasz redaktor naczelny, Michał Kołodziejczyk, przypomniał, że kadra Jerzego Brzęczka w każdym z sześciu meczów traciła gole.

Małe pocieszenie w tym, że selekcjoner przerwał passę trzech porażek po bramce z rzutu karnego Milika.

Mecz z wysokości trybun oglądał też Mateusz Skwierawski.

Uwagę na radość reprezentantów Polski po bramce zwrócił także Maks Chudzik.

To był udany wtorek dla Polaków w Portugalii. Najpierw reprezentacja U-21 sensacyjnie wywalczyła sobie awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy, a następnie dorosła kadra zremisowała z wyżej notowanym rywalem 1:1.

Dziennikarze zwrócili uwagę, że w końcówce Polacy, grający w przewadze, zbytnio nie podkręcali tempa, co od razu przypomniało starcie z Japonią na mundialu.

Remis z Portugalią sprawił, że w el. do mistrzostw Europy będziemy losowani z pierwszego koszyka. Do drugiego zepchnęliśmy... Niemców.

Mecz z Monachium musiał oglądać Robert Lewandowski, który nie zapomniał pogratulować swoim kolegom.

Czy Arek Milik powinien grać w reprezentacji Polski od pierwszego gwizdka?