LM: Viktoria Pilzno sprawiła niespodziankę. AS Roma i Real Madryt już pewne awansu

Viktoria Pilzno triumfuje na Łużnikach. Czeski zespół pokonał CSKA Moskwa 2:1, przy okazji zapewniając Romie i Realowi Madryt awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Szymon Mierzyński
fragment meczu CSKA - Viktoria PAP/EPA / SERGEI ILNITSKY / Na zdjęciu: fragment meczu CSKA - Viktoria
Rosjanie mieli przed tym spotkaniem cztery punkty i aby liczyć się w walce o wyjście z grupy, musieli zwyciężyć. Początek wskazywał, że może im się to udać, bo już w 10. minucie Nikola Vlasić pewnie wykorzystał rzut karny.

Pod koniec pierwszej części swoją jedenastkę mieli też goście, lecz Igor Akinfiejew wyczuł intencje Romana Prochazki i obronił jego płaskie uderzenie.

Zespół z Moskwy schodził na przerwę z prowadzeniem, jednak w drugiej części opadł z sił i roztrwonił zaliczkę. Zaczęło się od rehabilitacji Prochazki, który wyrównał pięknym technicznym strzałem w okienko. W 81. minucie natomiast Lukas Hejda zamknął głową dośrodkowanie z lewego skrzydła i zapewnił Viktorii zwycięstwo.

Zespół z Pilzna wygrał po raz pierwszy w bieżącej edycji Ligi Mistrzów i awansował na 3. miejsce w tabeli, premiowane udziałem w 1/16 finału Ligi Europy. Czesi mają teraz lepszy bilans meczów bezpośrednich z CSKA (u siebie wywalczyli remis 2:2).

Ten wynik oznacza również, że pewne awansu są AS Roma oraz Real Madryt, które mają po pięć punktów przewagi nad pozostałymi rywalami.

CSKA Moskwa - Viktoria Pilzno 1:2 (1:0)
1:0 - Nikola Vlasić (k.) 10'
1:1 - Roman Prochazka 56'
1:2 - Lukas Hejda 81'

W 44. minucie Roman Prochazka (Viktoria Pilzno) nie wykorzystał rzutu karnego (Igor Akinfiejew obronił).