LM: Ajax Amsterdam przypieczętował w Atenach awans do 1/8 finału

Ajax Amsterdam z awansem do następnej fazy Ligi Mistrzów 2018/2019. Wicemistrzowie Holandii w spotkaniu 5. kolejki grupy E LM ograli na wyjeździe AEK Ateny 2:0 i dzięki temu wystąpią w części pucharowej rozgrywek.

Tomasz Rosiński
Alef (z lewej) i Dusan Tadić (z prawej) PAP/EPA / GEORGIA PANAGOPOULOU / Na zdjęciu: Alef (z lewej) i Dusan Tadić (z prawej)
Ajax przystępował do wtorkowej konfrontacji w Atenach w roli zdecydowanego faworyta i z celem przypieczętowania awansu do 1/8 finału rozgrywek. Przepustkę do kolejnego etapu LM holenderskiej ekipie bez względu na wynik starcia Bayern Monachium - Benfica Lizbona dawało zwycięstwo i to udało jej się zrealizować.

Zawodnicy od startu rywalizacji z Amsterdamu starali się narzucić swój styl gry. Podopieczni Erika ten Haga dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej gościli pod bramką gospodarzy.

Piłkarze greckiej drużyny próbowali ambitnie walczyć, ale byli tylko tłem dla przyjezdnych. Ostatecznie pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Gracze Ajaksu Amsterdam po zmianie stron wciąż napierali na rywala i dopięli swego w 68. minucie. Wówczas rzut karny na gola za zagranie piłki ręką przez Marko Livaja we własnej "16" zamienił Dusan Tadić.

Nie minęło 240 sekund, a Ajax prowadził w Atenach już 2:0. Dublet po zagraniu od Klaasa-Jana Huntelaara skompletował Tadić, który jak się później okazało ustalił wynik tej konfrontacji.

Liga Mistrzów, 5. kolejka gr. E:

AEK Ateny - Ajax Amsterdam 0:2 (0:0)
0:1 - Dusan Tadić 68' (k.)
0:2 - Dusan Tadić 72'

Czerwona kartka: Marko Livaja (AEK Ateny) w 67. minucie /za drugą żółtą kartkę/.

Liga Mistrzów, gr. E 2018/2019

# Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Bayern Monachium 6 4 2 0 15:5 14
2 Ajax Amsterdam 6 3 3 0 11:5 12
3 Benfica Lizbona 6 2 1 3 6:11 7
4 AEK Ateny 6 0 0 6 2:13 0

Czy Ajax Amsterdam awansuje do najmniej do ćwierćfinału Ligi Mistrzów 2018/2019?