The Championship: drużyna Mateusza Klicha wykonała kolejny krok do awansu, grali też inni Polacy

Czterech Polaków zagrało we wtorkowych meczach 19. kolejki The Championship. Leeds United Mateusza Klicha wykonało kolejny krok do awansu.

Szymon Mierzyński
Mateusz Klich Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Pawie pokonały u siebie Reading FC 1:0, a nasz reprezentant spędził na boisku 73 minuty, po czym został zmieniony przez Jamiego Shackletona. Drużyna byłego zawodnika Cracovii jest wiceliderem ze stratą jednego punktu do Norwich City.

Kanarki wywalczyły bezbramkowy remis w wyjazdowym starciu z Hull City. W składzie gospodarzy pojawił się Kamil Grosicki, który wystąpił w pełnym wymiarze.

69 minut rozegrał we wtorek Paweł Wszołek, a jego Queens Park Rangers zremisowało na wyjeździe z Rotherham United 2:2. Polski skrzydłowy zakończył zawody z żółtą kartką, którą otrzymał w pierwszej połowie.

Powody do niezadowolenia ma Paweł Olkowski, którego Bolton Wanderers przegrał z Sheffield Wednesday 0:1. Były zawodnik 1.FC Koeln zagrał pełnym wymiarze.

Kłusaki, a także Hull "Grosika" plasują się w strefie spadkowej (dotąd zebrały po 17 pkt.), QPR jest natomiast 8.

Hull City - Norwich City 0:0

Leeds United - Reading FC 1:0 (0:0)
1:0 - Stuart Dallas 60'

Rotherham United - Queens Park Rangers 2:2 (2:1)
1:0 - Will Vaulks 6'
1:1 - Nahki Wells 12'
2:1 - Clark Robertson 15'
2:2 - Luke Freeman 90+1'

Sheffield Wednesday - Bolton Wanderers 1:0 (0:0)