Premier League: cenna wygrana Cardiff City z Wolverhampton Wanderers

Ważny mecz wygrał zespół Cardiff City. W pierwszym meczu 14. kolejki Premier League The Bluebirds pokonali 2:1 Wolverhampton. Niezwykłej urody był decydujący gol zdobyty przez Juniora Hoiletta.

Michał Piegza
Sol Bamba (z lewej) i Adama Traore (z prawej) Getty Images / Michael Steele / Na zdjęciu: Sol Bamba (z lewej) i Adama Traore (z prawej)
Po trzynastu kolejkach Premier League Cardiff City plasował się na miejscu spadkowym. Mecz z Wolverhampton lepiej rozpoczęli goście, którzy w 18. minucie objęli prowadzenie.

Po rzucie rożnym strzał Raula Jimeneza odbił bramkarz, który nie był w stanie obronić poprawki z bliska Matta Doherty'ego.

Gospodarzom wyrównać udało się dwadzieścia minut po zmianie stron. Źle na przedpolu zachował się bramkarz Rui Patricio, a po niewielkim zamieszaniu piłkę z bliska w bramce umieścił Aron Gunnarsson.

Decydująca dla losów spotkania była 77. minuta. Wówczas kapitalnym uderzeniem z okolic narożnika pola karnego popisał się Junior Hoilett. Piłka wpadła do bramki tuż przy słupku.

Dzięki wygranej Cardiff uciekł ze strefy spadkowej.

Cardiff City - Wolverhampton Wanderers 2:1 (0:1)
0:1 - Doherty 18'
1:1 - Gunnarsson 65'
2:1 - Hoilett 77'

Cardiff City 2018 rok zakończy w bezpiecznej strefie tabeli?