Primera Division: pierwsze domowe zwycięstwo Rayo Vallecano. Koniec serii Eibaru

To może być zwiastun dobrych wydarzeń dla Rayo Vallecano, które próbuje odbić się od dna tabeli. Piłkarze Michela pokonali SD Eibar 1:0. To pierwsze domowe zwycięstwo ekipy z Madrytu w tym sezonie La Liga.

Maciej Siemiątkowski
piłkarze Rayo Vallecano PAP/EPA / Rodrigo Jimenez / Na zdjęciu: piłkarze Rayo Vallecano
53. minuta meczu. Na lewej stronie Alex Moreno zabawił się z obrońcami Eibaru. W końcu hiszpański pomocnik dograł do środka, gdzie Adrian Embarba dosyć szczęśliwie z kilku metrów skierował piłkę do siatki. Na trybunach de Vallecas zapanowała radość. Ich drużyna wyszła na prowadzenie, co nie jest regułą w tym sezonie.

To wystarczyło, żeby Rayo Vallecano sięgnęło po drugie zwycięstwo w tym sezonie La Liga. W ekipie beniaminka brakowało optymizmu, bo ostatnie trzy punkty wywalczył w połowie września w meczu z ligowym debiutantem, Huescą (1:0). Rayo okupuje dno tabeli La Liga i musi bronić się przed spadkiem.

Jednocześnie udało się przerwać passę Eibaru, który do piątku nie przegrał kolejnych trzech spotkań. To szczególnie niepokojące, że w ciągu tygodnia ekipa Jose Luisa Mendilibara zaliczyła tak spory regres. W końcu jeszcze przed tygodniem jego piłkarze świętowali efektowne zwycięstwo 3:0 nad Realem Madryt.

Eibar najwięcej szans miał jeszcze przed przerwą. Wtedy Sergio Enrich dostał podanie w pole karne, ale uderzył obok słupka. Później celniej Joan Jordan, któremu wybornie na głowę dograł Papakouli Diop. 24-letni Hiszpan miał pecha, bo pewnie między słupkami zachował się Stole Dimitriewski. Niewykorzystane okazje zemściły się po przerwie.

Rayo Vallecano - SD Eibar 1:0 (0:0)
1:0 - Adrian Embarba 53'

Rayo: Stole Dimitriewski - Emiliano Vazquez, Alejandro Galvez, Jordi Amat, Alex Moreno - Adrian Embarba, Oscar Trejo, Santi Comesana, Giannelli Imbula (56' Gorka Elustondo -> 73' Jose Pozo), Alvaro Garcia - Raul de Tomas (78' Tito).

Eibar: Asier Riesgo - Ruben Pena, Paulo Oliveira, Ivan Ramis, Jose Angel - Fabian Orellana, Gonzalo Escalante (87' Pablo De Blasis), Joan Jordan (62' Kike), Papakouli Diop, Marc Cucurella - Sergi Enrich (78' Charles Dias).

Żółte kartki: de Tomas, Imbula, Elustondo, Trejo i Moreno (Rayo) oraz Diop, Jordan i Pena (Eibar).

Sędziował: Alberto Undiano.