Jakub Świerczok znowu trafił. Ludogorec Razgrad wygrał w lidze

Jakub Świerczok znowu trafia w lidze. Polak wszedł na boisko w 77. minucie i chwilę później strzelił gola. Jego Ludogorec Razrad pokonał 3:0 Witoszę Bistrica.

Maciej Siemiątkowski
Jakub Świerczok (po lewej) i Ricardo Rodriguez (po prawej) Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Jakub Świerczok (po lewej) i Ricardo Rodriguez (po prawej)
Polski napastnik znakomicie sprawdził się w roli jokera. Jakub Świerczok wszedł w 77. minucie meczu Ludogorec Razgrad - Witosza Bistrica. Zespół napastnika prowadził już 2:0 po bramkach Wandersona i Lucasa Sashy. Świerczok podwyższył prowadzenie Ludogorca, w 81. minucie trafił na 3:0. To był ostatni gol w tym spotkaniu.

Na razie Świerczok ma na swoim koncie dwie bramki w Parva Lidze. Ostatni raz Polak trafił do siatki w klubowych rozgrywkach pod koniec października w starciu przeciwko Septemvri Sofia. We wszystkich rozgrywkach były napastnik Zagłębia Lubin strzelił w tym sezonie siedem goli.

W niedzielę barwach Ludogorca zagrał także Jacek Góralski. Pomocnik znalazł się w wyjściowym składzie, ale został zmieniony w 83. minucie. Zespół Polaków zapisał sobie kolejne trzy punkty i umocnił się na pozycji lidera ligi bułgarskiej. Drugie miejsce zajmuje CSKA Sofia.

Czy Świerczok ma szanse na zostanie królem strzelców ligi bułgarskiej?