Niecodzienne zachowanie trenera CSKA Sofia. Błagał sędziego o więcej doliczonego czasu gry (wideo)

Do niecodziennego wydarzenia doszło w końcówce meczu w Sofii pomiędzy miejscowym CSKA i Ludogorec Razgrad (barw tego zespołu bronią Jacek Góralski i Jakub Świerczok). Trener gospodarzy uklęknął na murawie i prosił o więcej doliczonego czasu gry.

Szymon Łożyński
Nestor El Maestro, jeszcze w czasach gdy był asystentem w HSV Hamburg East News / Cathrin Mueller/Pixathlon/REPORTER / Na zdjęciu: Nestor El Maestro, jeszcze w czasach gdy był asystentem w HSV Hamburg
Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Gdy jednak w 89. minucie piłkarze gości dostał czerwoną kartkę, szkoleniowiec CSKA Sofia wierzył, że jego podopieczni będą jeszcze w stanie strzelić zwycięską bramkę. Dlatego zależało mu na tym, by sędzia doliczył jak najwięcej minut do regulaminowego czasu gry.

Gdy okazało się, że spotkanie zostanie przedłużone tylko o 120 sekund, szkoleniowiec gospodarzy Nestor El Maestro wpadł w szał. Najpierw usiadł na murawę. Po chwili wstał i podbiegł do sędziego technicznego. Uklęknął przed nim i błagalnym gestem (złożone ręce) prosił o więcej doliczonego czasu.

Sędziowie nie zmienili jednak swojej decyzji, a mecz zakończył się wynikiem 1:1. To spotkanie było bardzo ważne dla układu tabeli bułgarskiej ekstraklasy. Goście dzięki remisowi nadal mają aż 7 punktów więcej od CSKA Sofia i prowadzą w tabeli.

Zachowanie trenera można zobaczyć w poniższym wideo:

Nestor El Maestro pochodzi z Serbii. CSKA Sofia jest dopiero drugą drużyną, którą prowadzi jako pierwszy szkoleniowiec. Wcześniej ze Spartakiem Trnawa sięgnął niespodziewanie po mistrzostwo Słowacji. Zanim rozpoczął pracę jako pierwszy trener, Serb był asystentem w kilku niemieckich klubach (HSV Hamburg, Schalke 04, Hannover 96).