Lionel Messi z kolejnym rekordem w La Lidze. Niesamowita statystyka gwiazdora Barcelony

Lionel Messi regularnie ustanawia nowe rekordy. Kolejny pobił w sobotę, za sprawą jego dwóch bramek w meczu Espanyolu z Barceloną (0:4).
Dawid Borek
Dawid Borek
PAP/EPA / Quique GarcĂ­a / Na zdjęciu: Lionel Messi

W zasadzie Lionel Messi przeszedł do historii już za sprawą pierwszego gola w derbach Barcelony. Ten padł w 17. minucie, gdy Argentyńczyk celnie przymierzył z rzutu wolnego. Dla gwiazdora Barcelony była to 10. bramka w trwającym sezonie Primera Division.

Jak wyliczyli statystycy z Opty, Messi dzięki temu trafieniu został jedynym piłkarzem w historii La Liga, który w 13 sezonach z rzędu strzelił co najmniej 10 goli. Niesamowity rekord.

Dodajmy, że w 65. minucie Messi ponownie pokonał bramkarza Espanyolu, ponownie z rzutu wolnego. Było to dla niego 11. trafienie w obecnych rozgrywkach Primera Division.

Oprócz Messiego, w tym sezonie La Liga co najmniej 10 golami mogą pochwalić się jeszcze tylko Iago Aspas, Luis Suarez i Cristhian Stuani. Pierwsza dwójka ma na swoim koncie po 10 bramek, zaś napastnik Girony na listę strzelców wpisywał się tyle samo razy, co Argentyńczyk - 11.

Dodajmy, że Messi w 431 spotkaniach Primera Division strzelił w sumie 394 bramki i zanotował 157 asyst.

Mecze Primera Division na żywo można oglądać również w Internecie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot!

Czy Messi to obecnie najlepszy piłkarz na świecie?