Bundesliga: VfL Wolfsburg bliżej strefy pucharowej, Błaszczykowski na trybunach

W meczu 15. kolejki Bundesligi VfL Wolfsburg wygrał na wyjeździe z 1.FC Nuernberg 2:0. Dzięki temu Wilki są coraz bliżej strefy pucharowej, a Jakub Błaszczykowski nadal mecze swojej drużyny obserwuje z trybun.
Łukasz Witczyk
Getty Images / Lars Baron / Staff / Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski

VfL Wolfsburg był faworytem tego spotkania. Celem Wilków jest awans do europejskich pucharów, a 1.FC Nuernberg skupia się na zachowaniu ligowego bytu. Gospodarze nad ostatnim zespołem w tabeli mieli dwa punkty zaliczki i wygrana w piątkowym meczu pozwoliłaby im odskoczyć od strefy spadkowej.

Miejscowi długo odpierali ataki wyżej notowanych rywali. Bramkarz klubu z Norymbergii skapitulował dopiero w 58. minucie. Wtedy to Maximilian Arnold dograł w kierunku Daniela Ginczka, a ten pewnym strzałem pokonał Fabiana Bredlowa. Golkiper nie miał najmniejszych szans na interwencję.

Gospodarze rzucili się do odrabiania strat i nawet przez chwilę cieszyli się z gola. W 87. minucie Adam Zrelak skierował piłkę do siatki, ale arbiter nie uznał bramki, gdyż dopatrzył się spalonego. W czwartej minucie doliczonego czasu gry VfL Wolfsburg zadało kolejny cios. Tym razem bramkę strzelił Josip Brekalo.

1.FC Nuernberg - VfL Wolfsburg 0:2 (0:0)
0:1 - Daniel Ginczek 58'
0:2 - Josip Brekalo 90+4'

Czy VfL Wolfsburg wywalczy awans do europejskich pucharów?