Serie A: zwycięstwo Interu Mediolan rodziło się w bólach

Inter Mediolan pozostaje w rozsypce po odpadnięciu z Ligi Mistrzów. W meczu z Udinese Calcio zaprezentował się przeciętnie. Wygrał 1:0 dzięki bramce z rzutu karnego.

Mauro Icardi (w środku) PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Mauro Icardi (w środku)
"Tydzień prawdy" pokazał cienie Interu Mediolan. Drużyna Luciano Spallettiego zdobyła tylko dwa z możliwych dziewięciu punktów, odpadła z Ligi Mistrzów i zmniejszyła do minimum swoją szansę na zdobycie scudetto. Nerazzurri zremisowali z Romą i PSV Eindhoven, a także przegrali z Juventusem. Serię czterech spotkań bez zwycięstwa mieli po raz pierwszy od lutego.

Atmosfera w Mediolanie nie mogła być dobra, ruszyła giełda kandydatów na następcę trenera Spallettiego, krytyka nie ominęła również jego podopiecznych.

Pierwsza połowa nie rozchmurzyła kibiców. Inter przeważał, ale stwarzał niewiele sytuacji do zdobycia gola. Obok bramki strzelił dwukrotnie Joao Mario, chybili również Mauro Icardi oraz Borja Valero. Były też dwa celne uderzenia Nerazzurrich, ale wyłącznie na rozgrzewkę dla Juana Musso. Argentyńczyk musiał wznieść się na wyżyny umiejętności tylko raz w 43. minucie, kiedy sparował piłkę na korner po próbie Keity Balde.

Po przeczekaniu 45 minut w okopach Udinese Calcio spróbowało zdobyć gola w drugiej połowie. Między 50. a 54. minutą goście mieli trzy szanse na to, ale ani Rolando Mandragora, ani Rodrigo De Paul ani Hidde ter Avest nie trafili w bramkę Samira Handanovicia. To był fragment meczu, w którym Bianconeri mogli zrobić Interowi krzywdę. Nie potrafili i zmobilizowali Inter do decydującego ataku.

W 66. minucie Mauro Icardi jeszcze spudłował. Po dośrodkowaniu Keity Balde kapitan Interu główkował z bliska obok bramki. 10 minut później Argentyńczyk już się nie pomylił i podcinką z rzutu karnego pokonał Juana Musso. Jedenastka została podyktowana za zagranie ręką Seko Fofany. W ten sposób Icardi dał zwycięstwo 1:0 mediolańczykom. Nie zachwycili, ale przynajmniej po czterech nieudanych występach zdobyli komplet punktów.

Łukasz Teodorczyk pozostaje poza kadrą Udinese z powodu kontuzji.

Inter Mediolan - Udinese Calcio 1:0 (0:0)
1:0 - Mauro Icardi (k.) 76'

Inter: Samir Handanović - Sime Vrsaljko, Milan Skriniar, Stefan de Vrij, Kwadwo Asamoah - Borja Valero (55' Lautaro Martinez), Marcelo Brozović, Joao Mario - Matteo Politano (85' Radja Nainggolan), Mauro Icardi, Keita Balde Diao (70' Ivan Perisić)

Udinese: Juan Musso - Jens Stryger Larsen, William Troost-Ekong, Bram Nuytinck -Hidde ter Avest (90' Felipe Vizeu), Seko Fofana (85' Darwin Machis), Valon Behrami, Rolando Mandragora, Marco D'Alessandro - Ignacio Pussetto, Rodrigo de Paul

Żółte kartki: Asamoah, Politano, Lautaro (Inter) oraz Musso (Udinese)

Sędzia: Rosario Abisso