Waldemar Fornalik oskarża sędziego

Trener Piasta Gliwice, Waldemar Fornalik miał ogromne pretensje do arbitrów meczu jego drużyny z Legią Warszawa. Zdaniem byłego selekcjonera reprezentacji Polski gościom należał się rzut karny.
Marek Wawrzynowski
Newspix / LUKASZ SKWIOT/CYFRASPORT / Na zdjęciu: Waldemar Fornalik

W drugiej połowie meczu Legii Warszawa z Piastem Gliwice obrońca gospodarzy, William Remy zagrał zdaniem trenera piłkę ręką w polu karnym, ale sędzia Bartosz Frankowski kazał grać dalej. Nie reagował na protesty zawodników gości. W tym momencie było 1:0 dla mistrzów Polski.

Trener Piasta, Waldemar Fornalik, miał ogromne pretensje, ale nie do arbitra głównego.

- Pan Stefański, który w zeszłym tygodniu wykartkował nas w Lubinie teraz siedział na "varze" i nawet nie poprosił sędziego głównego, by sprawdził tę sytuację. Szkoda, że nie wszyscy przestrzegają regulaminu - powiedział były selekcjoner.

Fornalik uważa, że jego zespół spisał się mimo wszystko nieźle. Trzeba pamiętać, że Piasta grał bez lewego obrońcy Mikkela Kirkeskova, defensywnego pomocnika Patryka Dziczka oraz ofensywnych piłkarzy: leczącego od dłuższego czasu kontuzję Gerarda Badii a także Joela Valencii, Mateusza Maka i Michala Papadopoulosa. Dodatkowo w 12. minucie z boiska musiał zejść kontuzjowany Tomasz Jodłowiec.

- Legia jest od jakiegoś czasu świetnie zorganizowana z tyłu, więc z gry trudno nam było coś zrobić. Jednakże mieliśmy swoje sytuacje po stałych fragmentach gry, jak choćby tą po uderzeniu Sedlara. Jak na te problemy, które mieliśmy, zaprezentowaliśmy się nieźle - powiedział.

Czy Piast Gliwice awansuje w tym sezonie do europejskich pucharów?