Oficjalnie: kontuzja pomocnika Realu. Nie zagra przez miesiąc

Marco Asensio nie wystąpi w najbliższych meczach Realu Madryt. U pomocnika reprezentacji Hiszpanii zdiagnozowano kontuzję uda.

Jakub Artych
Marco Asensio Getty Images / Denis Doyle / Na zdjęciu: Marco Asensio
22-letni pomocnik od dłuższego czasu na problem z udem. Z tego powodu nie dokończył ostatniego meczu Primera Division z Rayo Vallecano (1:0). W półfinale Klubowych Mistrzostwa Świata przeciwko Kashima Antlers, Marco Asensio pojawił się na boisku w 60 minucie, jednak na murawie wytrwał tylko 15 minut. W piątek udał się na badania, po których stwierdzono uraz.

"Po badaniach przeprowadzonych w piątek na naszym zawodniku Marco Asensio przez sztab medyczny Realu Madryt zdiagnozowano kontuzję mięśniową stopnia II w mięśniu prostym prawego uda" - poinformowała oficjalna strona Realu Madryt.

Reprezentant Hiszpanii nie zagra przez około 4 tygodnie. To oznacza, iż na pewno zabraknie go w meczach z Villarrealem, Realem Sociedad i Betisem oraz dwumeczu Pucharu Króla z Leganes. Nie zagra także w finale klubowego mundialu przeciwko Al-Ain.

Asensio rozgrywa bardzo przeciętny sezon. W 25 meczach Królewskich strzelił tylko cztery gole. Podobnie jak Isco, jego rola w drużynie zdecydowanie zmalała. Niedawno zasłynął również z kontrowersyjnych wypowiedzi na temat swojej gry. - To nie ja muszę ciągnąć wózek w klubie. Są w nim zawodnicy, którzy grają tam dużo dłużej, którzy mają większe doświadczenie i mają inny status w drużynie - podkreśla pomocnik.

Czy Marco Asensio odzyska świetną formę z poprzednich sezonów?